Aktualizované Futbal

Futbalisti ŠKF Sereď prehrali v utorňajšej dohrávke 19. kola Fortuna ligy s FC Nitra 1:2 v Zlatých Moravciach. Duel sa mal pôvodne hrať pred desiatimi dňami, ale odložili ho pre nespôsobilý terén.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Nitry s dôležitým víťazstvom: V dohrávke si poradili so Sereďou, FOTO
5
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

V dohrávke 19. kola Fortuna ligy úvod stretnutia lepšie vyšiel hráčom Nitry. Prebiehala druhá minúta, šikovnú akciu rozbehli Kurt s Fabišom a na jej úspešnom konci bol Jendrišek, ktorý do protipohybu brankára otvoril gólový účet stretnutia. Vyrovnanie priniesla 18. minúta, priamy voľný kop z 20 metrov presnou strelou do pravého rohu Šipošovej brány upratal Fábry. Po polhodine skúšal šťastie Kurt, ktorého prudkú strelu k pravej tyčke Yakubu vytesnil na roh. V 33. minúte si na Fabišov center nabehol Jendrišek, jeho hlavičku Yakubu skrotil. V 41. minúte sa po druhej žltej karte porúčal z hracej plochy Slaninka. Hneď na to v závere prvého dejstva hostia pritlačili, ale Kolčáka zoči-voči skvele vychytal Yakubu, aby z následnej akcie Kurtova dobre mierená strela skončila na brvne.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Nitrania a presilovku využili v 55. minúte. Agilný Kurt vysunul Jenrišeka, ktorý sám proti gólmanovi prízemnou strelou k ľavej žrdi upravil na 2:1. Potom sa dlho nerodili zaujímavé situácie, až v 82. minúte Fabišov center priamo z rohu skončil na brvne. Už o minútu sa v sľubnej pozícii ocitol Fábry, ale z uhla Šipoša neprekvapil. Sereď sa snažila vyrovnať, v 84. minúte sa uvoľnil striedajúci Jureškin, Šipoš jeho projektil skrotil. V 90. minúte videl po druhej žltej aj červenú kartu hosťujúci Celebi. V nadstavenom čase Mečiarov pokus ľahko zneškodnil Šipoš. Nitrania sa dočkali výhry po ôsmich stretnutiach a bodovo sa dotiahli na Sereď.

ŠKF Sereď – FC Nitra 1:2 (1:1)

Góly: 18. Fábry – 2. a 55. Jendrišek, ŽK: Slaninka, Fábry – Tancík, Kolčák, Celebi, ČK: 41. Slaninka po 2 ŽK – 90. Celebi po 2 ŽK. Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Hrmo, bez divákov.

Sereď: Yakubu – Morong, Michalík, Salimi, Slaninka – Šumský (71. Jureškin), Machuča (84. Mečiar) – Eneji (71. Espinar), Fábry (84. Kvesič), Iván (45. Hučko) – Lačný

Nitra: Šípoš – Fabiš, Ba, Kolčák, Celebi – Chríbik (46. Kindsvater), Mustafič (90.+1 Vrábel) – Šefčík (75. Franko), Kurt (67. Regäsel), Tancík (46. Zejnullahu) – Jendrišek

Ján Blaháč, tréner ŠKF Sereď: „Sme veľmi sklamaní a nahnevaní, dnes sme jednoznačne chceli ísť za víťazstvom. Výsledok je pre nás veľkým sklamaním. Rozhodujúcim faktorom bola červená karta v závere prvého polčasu. Po zmene strán sme inkasovali gól, na ktorý sme už nevedeli reagovať. Aj do zápasu o Slovanom pôjdeme s tým, že si budeme veriť.“

Peter Lérant, tréner FC Nitra: „Pre mňa to bol špeciálny a špecifický zápas, z hľadiska mužstva takisto, lebo sme už potrebovali nový impulz. Išli sme rýchlo do vedenia, ale súper vyrovnal. Po góle na 2:1 sme boli zbytočne nervózni. Musíme ďalej pracovať, už o štyri dni nás čaká ďalší zápas. Na anglické týždne naše mužstvá nie sú veľmi zvyknuté. Musíme rýchlo zregenerovať a čo najlepšie sa pripraviť na sobotu. Jendrišek dnes ukázal to, čo od neho chceme.“