Futbal

Futbalisti Nitry body nezískali: Doma podľahli Michalovciam, FOTO

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v sobotnom stretnutí 9. kola Fortuna ligy na trávniku FC Nitra 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Nitry body nezískali: Doma podľahli Michalovciam, FOTO
34

Súboj pod Zoborom sa od prvých minút niesol vo vyrovnanom duchu. Ako prvá pohrozila Nitra, keď sa po štvrťhodine hry po peknej akcii Ristovského dostal do zakončenia Chobot, no z dobrej pozície prestrelil odkrytú bránku hostí. Michalovčania v prvom polčase mali síce loptu častejšie na kopačkách, no proti dobre organizovanej obrane súpera sa nevedeli presadiť. Asi najnebezbezpeč­nejšie vyznela ich akcia z 34. minúty, keď tečovaná strela Kountouriotisa z hranice šestnástky len tesne minula Šípošovu bránku. Nitra sa pokúšala zmeniť polčasový rezultát ešte tesne pred prestávkou. Po priamom kope Šefčíka hlavičkoval v páde Magda iba do rúk brankára Kiru.

Domáci mali výborný vstup do druhého polčasu. Už po pár sekundách po zakončil zvnútra šestnástky Gatarič, no brankár Kira podržal svoj tím. Onedlho po Šefčíkovom centri z pravej strany nebezpečne hlavičkoval medzi dvoma hosťujúcimi stopérmi Ristovski, Kira bol však opäť na mieste. V 60. minúte sa vnútri šestnástky dostal k strele Magda, no z dobrej pozície tesne minul bránku Zemplínčanov. Na opačnej strane následne platilo pravidlo „nedáš-dostaneš“. Strelu Popoviča z 20 metrov síce dokázal ešte brankár Šípoš „robinsonádou“ vytlačiť na rohový kop, ale po ňom už gólovo zahrmelo.

Žofčák našiel centrom hlavu stopéra Solera – 0:1. V ďalšom priebehu si hostia umnou hrou svoj tesný náskok postrážili a v závere ho dokázali ešte zveľadiť. Po úniku do rozhodenej obrany prekonal domáceho brankára Sidibé – 0:2. Triumf Michaloviec mohol byť aj výraznejší, no striedajúci Grič v nadstavenom čase napálil do žrde a dorážajúci Turík rozvlnil iba bočnú sieť. Michalovce si pripísali tretie víťazstvo v sezóne.

FC Nitra – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Góly: 61. Soler, 89. Sidibé. Rozhodovali: Marhefka, Vorel, Hrmo, ŽK: Šefčík, Farkaš – Sidibé, Martinez, Carrillo, Savvidis, 650 divákov

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Farkaš, Magda – Faško (87. Bilovský), Vrábel (72. Guláš) – Šefčík (83. Šimončič), Gatarič, Chobot – Ristovski

Michalovce: Kira – Žofčák, Soler, Carrillo, M. Kolesár – Popovits (87. Grič), Savvidis, Turik, P. Kolesár (46. Martinez), Kountouriotis (58. Kvocera) – Sidibé

Marián Süttö, tréner Nitry: „Nie sme spokojní. Prehrali sme doma ďalší zápas s mužstvom, ktoré prišlo dobre organizované. Napriek tomu sme mali šance. Ja som ich narátal tri, štyri, kde Majo Chobot, Magda či Gatarič neriešili dobre zakončenie. Potom sme dostali gól zo štandardky, ktorá posadila súpera na koňa. My sme sa dostali do kŕča a potom nám už uleteli tri body. Zápas bol dôležitý z hľadiska tabuľkového postavenia. My sme o tom vedeli, aj sme sa dobre pripravili, ale góly sme nedali a súper tým pádom trestal.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „My sme spokojní, odchádzame s troma bodmi. Prvý polčas však z našej strany nebol ideálny. Nevedeli sme sa presadiť do zhustenej obrany súpera, ktorý dobre organizovane bránil. Robili sme veľa chýb a súper tam mal dobré šance na skórovanie. V druhom polčase sme spravili zmenu a viac sme sa dostali do hry. Z našej strany to však do prvého gólu bolo kŕčovité. Potom sme sa trošku uvoľnili, ale ťažko sme sa presadzovali vo finálnej fáze. Po góle sme si to už ustrážili a v závere sme zvýšili na 2:0. Mali sme aj ďalšie šance, no mal ich aj súper. My sme šance využili a súper nie, takže sme spokojní. Gratulujem chlapcom k odpracovanému výkonu. Dnes to bolo viac o bojovnosti.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

FC Nitra – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0)