Rastislav Búgel Futbal

Po sérii dobrých výsledkov hositla domáca Nitra na svojom trávniku Slovan Bratislava B. Nitra napokon potvrdila rolu favorita, no ľahké to nemala.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti FC Nitra zdolali rezervu Slovana: Sú na prvom mieste + KOMPLETNÁ tabuľka

Ôsme kolo futbalovej DOXXbet ligy prinieslo na štadión pod Zoborom meranie síl domáceho celku s mužstvom rezervy Slovan Bratislava B.

Diváci na nitrianskom štadióne na úvodný gól nemuseli vôbec dlho čakať. Prišiel už v 14.minúte zásluhou domáceho Andreja Fábryho, ktorý tak nielen otváral stav zápasu, ale aj posielal Nitru do vedenia (1:0). Ubehlo len 13.minút a Nitra pridala ďalší gól. Postaral sa oň Ján Shejbal. Do polčasovej prestávky sa už nič nezmenilo a Nitra si tak držala pohodlné vedenie (2:0).

Krátko po zmene strán sa gólovo presadil Filip Balaj (3:0). Všetko nasvedčovalo pohodlnému víťazstvu Nitry, no rezerva Slovana Bratislava nemienila predať svoju kožu lacno. Rýchlim gólom odpovedal Simon Tichý a znižoval na rozdiel dvoch gólov (3:1). V 84.minúte celý zápas poriadne zdramatizoval Adam Laczkó (3:2). Do záverečného hvizdu sa však už skóre nemenilo a Nitra tak potvrdila rolu favorita. Navyše, zásluhou zaváhania vedúceho Šamorína so Spartakom B (2:2) a druhej Skalice so Novým Mestom (1:1) sa Nitra dostala na prvé miesto priebežného poradia skupiny Západ.

FC Nitra – Slovan Bratislava B 3:2 (2:0)