Marek Pindeš Futbal

Futbal: V poslednom zápase jesennej časti uhrala Nitra bod

Nitriansky futbalisti nastúpili v poslednom stretnutí jarnej časti Corgoň ligy na trávniku DAC 1904 Dunajská Streda.

DAC 1904 Dunajská Streda – FC Nitra 2:2 (1:2) ** **Góly: 21. K. Németh, 90.+ Adiaba – 28. Boszorád, 37. Valenta, ŽK: 90. Boya (D. Streda), rozhodovali: Hracho – Slyško, Petríček, 1990 divákov

D. Streda: J. Novota – K. Németh (85. Halimi), Adiaba, Elong, Kazlauskas – Helísek, Boya, Bognár (72. Z. Németh), Hassan – N´Kendo (46. Speranza), Koejoe **Nitra: **Hroššo – Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, Leško – Boszorád, T. Kóňa (78. Glenda), M. Král, I. Hodúr (74. Kolár) – Rák, Valenta (87. R. Sloboda)

Ako prví si vypracovali šancu domáci, keď už v 4. minúte po Hassanovej prihrávke nenamieril presne Helísek. Prvý gól videli domáci priaznivci v 21. minúte, keď sa hlavou presadil Krisztián Németh. Zakončenie tohto hráča tečoval ešte niektorý z nitrianskych obrancov. V 28. minúte si dokázali Nitrania vyrovnať. Najprv však brankár Novota zneškodnil Rákovú príležitosť, ale po následnom rohu bol na Boszorádovu strelu už prikrátky. V 32. minúte sa dožadovali domáci pokutového kopu, keď domáceho útočníka N´Kenda držali dvaja hosťujúci hráči za dres, no píšťalka hlavného arbitra Hracha ostala nemá. Nitra sa ujala vedenia v 37. minúte. Rák zahrával priamy kop, na ktorý si nabehol Valenta a hlavou nedal Novotovi v bráne DAC šancu. Nitra sa v Dunajskej strede prezentovala ofenzívnym futbalom, keď vynikla najmä dvojica Hodúr – Rák. Druhý menovaný mal veľkú príležitosť na skórovanie v 62. minúte, ale Novota bol proti. Domácim sa napokon podarilo vyrovnať v samotnom závere. V nadstavenom čase, prišlo zaváhanie nitrianskej defenzívy a Adiaba chladnokrvne vyrovnal na konečných 2:2.