Marek Pindeš Futbal

Futbal: Prehra v Zlatých Moravciach

Corgoň liga - 24. kolo : ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 1:0 (0:0) Góly: 76. Pavelka. Rozhodca: Vlk, ŽK: Tomko - Šťastný, 3481 divákov.

FC Nitra: Hroššo – Glenda, Šťastný, Labant, Tóth – Barčík, Šimončič (80. Šimonek), Hodúr (77. Kopačka), Simunovic (73. Kolár), Leško – Rák

Prestížne krajské derby malo ako vždy veľký náboj. Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, žiaden tím sa nevedel gólovo presadiť. Polčasový stav 0:0 zodpovedal aj dianiu na ihrisku. Po zmene strán začali lepšie domáci, ktorých snaha bola korunovaná až v 76. minúte, keď Pavelka nekompromisnou strelou pod hornú žrď nedal nitrianskemu brankárovi Hroššovi šancu. Domáci si napokon toto vedenie aj udržali a stretnutie dotiahli do víťazného konca.