Marek Pindeš Futbal

Futbal: Nitrania rozdrvili Prievidzu

V 2. kole Slovenského pohára hostili Nitrania na domácom trávniku prvoligovú Prievidzu.

FC Nitra – FKM Prievidza 5:0 (2:0) Góly: 7. , 64. , a 82. Sloboda, 21. Šimonek, 61. Kaspřák PK rozhodovali: Matúš – Mókoš, Martiš, 503 divákov

FC Nitra: **Chudý – Tóth, Kóňa, Kolár, Štetina, Áč, Kaspřák, Glenda, Šimonek, Valenta, Sloboda **FK Mesto Prievidza: Šemrinec – Krško, Mart. Oršula Pavlovkin, Sobota, Mir. Oršula, Š. Pekár, Čemba, Helbich, Šnirc, M. Pekár

Gólové hody začali pre domácich už v 7. minúte stretnutia. Sloboda po prihrávke za obranu hostí obišiel brankára Šerminca a zakončil do opustenej brány. Druhý gól Nitry prišiel po kombinácii Slobodu s Valentom, ktorý sa uvoľnil na ľavej strane následne prihral Šimonekovi a ten pohodlne poslal loptu do siete. Na 3:0 pre zverencov trénera Galáda zvyšoval z pokutového kopu v 61. minúte Petr Kaspřák. O tri minúty neskôr bolo už 4:0 pre domácich, keď sa po Kollárovom centri z ľavej strany presadil po druhý raz v zápase Sloboda. V 82. minúte stretnutia dokonal Roman Sloboda svoj hetrik, krásnu strelou, ktorá sa do hosťujúcej brány odrazila od pravej žrde. Galádovci tak zdolali Prievidzu hladko 5:0.