Marek Pindeš Futbal

Futbal: Nitra zdolala B.Bystricu rozdielom triedy

Po reprezentačnej prestávke bolo v sobotu na programe 9. kolo Corgoň ligy. Futbalisti FC Nitra cestovali na zápas pod Urpín do Banskej Bystrice.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 0:3 (0:2) **Góly: **15. I. Hodúr, 26. Rák, 75. Ľ. Kolár, ŽK: 32. Poljovka, 40. Pleva – 31. M. Áč, rozhodovali: Hriňák – Benko, Chládek, 2512 divákov

Banská Bystrica: Boroš – Pleva (81. V. Gajdoš), Adámik, Poljovka, Savič – Pich, Bruško (46. Uškovič), Pečovský, M. Pančík ml. – Seye, M. Kuzma (59. T. Hučko) Nitra: Hroššo – Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, M. Áč – T. Kóňa – Glenda (88. Valenta), Šimončič, I. Hodúr – Šimonek (67. Ľ. Kolár), Rák (90. R. Sloboda)

Stretnutie sa začalo za trvalého dažďa na veľmi mokrom teréne. V úvodných minútach mali viac loptu na kopačkách domáci hráči, avšak viazla finálna prihrávka. Nitrania dokonale zaskočili Bystričanov v 15. minúte keď Ivan Hodúr strelou k žrdi prekonal brankára Boroša. Domáci mali viac hry aj po inkasovanom góle. Do obrovskej príležitosti sa dostal v 23. minúte Seye po akcii Pečovského, chýbala však efektivita v zakončení. Následne si Horššo poradil aj s Pančíkovou strelou. V 26. minúte bolo už 0:2. Úspešným zakončovateľom po chybe v domácej defenzíve bol kapitán hostí Róbert Rák. V 32. minúte bol vykázaný na tribúnu nitriansky lodivod Ivan Galád po výmene názorov s Poliovkom, ktorý fauloval pri postrannej čiare Michala Áča. Ďalšiu príležitosť na vyrovnanie si domáci vypracovali v 44. minúte avšak všade bol Štetina, ktorý vykopával Kuzmovo zakončene z bránkovej čiary. Z následného rohu Saviča nepresne zakončoval Adámik. Druhý polčas mal podobný priebeh ako ten prvý. Bystričania sa dostávali do sľubných príležitostí, ale koncovka bola žalostná. V 59. minúte sa zaskvel brankár Nitry, keď v páde zneškodnil príležitosť Uškoviča , ktorý sa pred Hroššom ocitol úplne sám. V 61. minúte Nitrania opäť ďakovali Štetinovi, ktorý po druhýkrát vykopol loptu z bránkovej čiary. Po sérii nevyužitých šancí Bystričanov odrelo na opačnej strane keď Kollár strelou k žrdi zvyšoval už na 0:3 pre Nitranov. V závere boli domáci opäť neúspešní v koncovke, Nitra si tak odniesla z Banskej Bystrice všetky tri body.