Marek Pindeš Futbal

Futbal: Nitra v Ružomberku neuspela

V 15. kole futbalovej Corgoň ligy odohrali futbalisti FC Nitra stretnutie v Ružomberku s tamojším MFK Ružomberok.

MFK Ružomberok – FC Nitra 1:0 (0:0) Gól: 81. Řezníček, ŽK: 84. Siva (Ružomberok), rozhodovali: Kráľovič – E. Weiss, D. Hrčka, 2113 divákov ** Ružomberok:** Smieška – P. Maslo, J. Maslo, Gallo, Lomidze – Siva – Ivan Kotora (46. Řezníček), Zošák – Ďubek – Piščur, Lačný (62. A. Sloboda) Nitra: Hroššo – Kaspřák, Štetina, Martin Tóth (28. Igor Kotora), Áč – Boszorád (61. Leško), Kóňa, Glenda – I. Hodúr, Rák – Valenta

Úvod stretnutia mali lepší domáci hráči. V 8. minúte sa takmer ujali vedenia, no Lačného strelu Hroššo v nitrianskej bráne vyrazil. Hostia z pod Zobora preverili Smiešku v domácej bráne v 12. minúte, no so strelou Štetinu si domáci brankár poradil. V 26. minúte sa Ružomberčania takmer ujali vedenia, keď Zošákova strela skončila na brvne Nitrianskej svätyne a následne dopadla na bránkovú čiaru. Nedáš dostaneš sa mohlo naplniť v 37. minúte, no Smieška si poradil so zakončením hosťujúceho kapitána Róberta Ráka. Po zmene strán držali viac loptu na kopačkách zverenci trénera Galáda no bez gólového efektu. V 56. minúte to skúšal domáci Zošák no pálil mimo hosťujúcej brány. V 76. minúte strieľal opäť aktívny Zošák, tento raz zachránila Hrošša žrď. O 5. minút neskôr už bol nitriansky gólman prikrátky na Řezníčkovu strelu a domáci sa ujali vedenia 1:0. Nitra sa v závere stretnutia snažila o vyrovnanie, no pod Čebraťom gól nestrelila.