Marek Pindeš Futbal

Futbal: Nitra uhrala na Liptove bod

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:1 (0:1) Góly: 85. Lačný - 12. Simunovič. Rozhodca: Pavlík, ŽK: Pešíř, J. Maslo, T. Sedlák - Racko, Kopačka, Hroššo, 2055 divákov.

Ružomberok: Penksa – D. Jurč (46. Pilár), J. Maslo, Peter Majerník, Ďubek – Kukoľ (46. Mašek), T. Sedlák, P. Maslo, Božok – Pešíř (83. Gallo), Lačný **Nitra: **Hroššo – Šťastný, M. Tóth, Štajer, Racko (62. Ďatko) – Glenda, Kopačka – Barčík, Šimončič, Simunovič – Rák (66. Košút)

Úvod stretnutia patril nitrianskym hráčom. V 4.minúte pohrozil krížnou strelou Racko. V 12. minúte po Barčíkovej prihrávke prekonal z blízka domáceho brankára Šimunovič a Nitra sa ujala pod Čebraťom vedenia. O 2.minúty neskôr domáci takmer vyrovnali. Krásnou strelou sa prezentoval Pešír, ale brankár Hroššo bol na mieste. Následne sa do dvoch sľubných šancí dostal Nitran Racko. Najprv vyskúšal pozornosť brankára Penksu tvrdou strelou, potom sa skúšal presadiť technicky. Ružomberská obrana jeho koncovku zblokovala. V 37. minúte nastalo obrovské nedorozumenie pred ružomberskou svätyňou. Penksa vybehol ďaleko od brány, lopta sa dostala tesne pred bránu, pred dobiehajúcim Rákom ju vykopol v poslednej chvíli jeden z domácich hráčov. V posledných sekundách prvého polčasu sa do veľkej príležitosti dostal opäť domáci Pešír, no mieril tesne nad nitriansku bránu.
V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie. V 50. minúte mieril nad Božok a o pár minút neskôr zakončoval nepresne hlavou Mašek. Stáva sa už nepísaným pravidlom, že Nitra inkasuje góly v posledných päťminútovkách zápasu. Nebolo tomu inak aj v Ružomberku. Z pravej strany si na center ideálne nabehol Lačný a hlavou preloboval vybiehajúceho Brankára Hrošša.