Marek Pindeš Futbal

Futbal: Nitra prehrala v Prešove

Futbalisti FC Nitra cestovali na zápas 17. kola na východ Slovenska do Prešova.

Tatran Prešov – FC Nitra 3:1 (2:0) Góly: 13. Farbák, 31. Bernardo, 54. Čep – 47. Rák, ŽK: 43. Rák, 89. Štetina (obaja Nitra), rozhodovali: Šuniar – Mókoš, Chládek, 1450 divákov

Prešov: **J. Diviš – Papaj, Farbák, Čep, Ščasný – Ižvolt, Katona, Hanek, Drakul (73. Vršajevič) – Bernardo (79. Guba), Belejík (86. P. Jurčo) **Nitra: Hroššo – Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, Leško (82. Kotora) – Glenda (39. Boszorád), Kóňa – Rák, R. Sloboda, Kolár (39. Šimonek) – Valenta

V úvode stretnutia boli aktívnejší domáci hráči. Ich úsilie bolo odmenené už v 13. minúte, keď Farbák zahrával štandardnú situáciu po ktorej za prispenia teču rozvlnil sieť Hroššovej brány. V 31. minúte sa domáci dostali do dvojgólového vedenia, keď po Ižvoldovom centri presne zakončil Bernardo. Do polčasovej prestávky mohli ísť domáci s trojgólovým vedením. V 36. minúte zahrával rohový kop Papaj, na ktorý si najlepšie nabehol Bernardo, no jeho hlavičku vykopol z bránkovej čiary hosťujúci obranca Kaspřák. Druhé dejstvo začali lepšie hostia z pod Zobora. V 47. minúte využil nedorozumenie prešovskej obrany kapitán Nitranov Róbert Rák. Odpoveď domácich však nenechala na seba dlho čakať. Už o 7 minút neskôr vsietil tretí prešovský gól po Papajovom priamom kope a Hanekovej hlavičke Čep. S chuťou hrajúci domáci takmer uspeli aj v 60. minúte, no Katona strelou z prvej netrafil prázdnu bránu hostí. V 89. minúte sa zaskvel výborným zákrokom nitriansky brankár Hroššo, keď bravúrnym zákrokom zlikvidoval Hanekovo zakončenie. Nitra si tak po nevýraznom výkone odviezla z Prešova prehru 3:1.