Marek Pindeš Futbal

Futbal: FC Nitra v príprave remizovala s MTK Budapešť

Futbalisti FC Nitra odohrali v sobotu ďalšie prípravné stretnutie.

Zverenci trénera Galáda nastúpili tentoraz v hlavnom meste Maďarska proti šiestemu tímu miestnej najvyššej futbalovej súťaže MTK Budapešť. V úvode prvého polčasu mali viac hry domáci futbalisti, no Nitrania neskôr hry vyrovnali. V prvej 45-minútovke sa nedokázal presadiť ani jeden z tímov, do šatní sa tak išlo za stravu 0:0. Po zmene strán boli aktívnejší hráči z pod Zobora. Ich aktivita s vyplatila v 55. minúte, keď jediný gól Nitranov zaznamenal v 55. minúte Róbert Valenta. Tento hráč vsietil aj druhý gól, no hlavný rozhodca ho pre údajné postavenie mimo hry neuznal. Následne hráči MTK prebrali iniciatívu na svoju stranu. Vyrovnávajúci gól maďarského tímu padol po dobre zahratej štandardnej situácii. Tréner Galád poslal v priebehu druhého polčasu do hry Mikuša, Bratského a Sailer, no gólové ovocie ani jeden z týchto hráčov nepriniesol. Nitra tak remizovala s MTK Budapešť 1:1. ** MTK Budapešť – FC Nitra 1:1 (0:0)** Gól Nitra: 55. Valenta FC Nitra: Hroššo – Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Leško – Kolár (80. Sailer), Šimončič, Král (75. Bratský), Hodúr (65. Mikuš), Rák – Valenta. Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú hráči z pod Zobora v utorok 16.2. 2010 o 13:00 na pôde Sigmy Olomouc.