Marek Pindeš Futbal

Futbal: FC Nitra v príprave

Futbalisti FC Nitra odohrali počas víkendu v rámci letnej prípravy dva zápasy...

V sobotu nastúpili Galádoví zverenci v obci Kunice pri Prahe v súboji proti FC Bohemians 1905. V prvom polčase hrali nitrania pekný útočný futbal, žiaľ žiadna z vypracovaných šancí nemala gólové korenie. Boli to práve hráči Bohemians, ktorým sa podarilo na konci prvého polčasu skórovať. V druhej polovici zápasu sa nitrianska obrana dopustila chýb co sa prejavilo aj na konečnom skóre 0:3 v prospech “Bohemky“. ** Zostava FC:** Hroššo – Tóth, Labant, Štetina, Leško – Boszorád, Šimončič, Hodúr, Barčík – Rák, Liluashvili. Striedali: Glenda, Greguš, Mikuš, Kotora a Kolár.

V nedeľu sa “Galádovci“ stretli v priamom súboji s týmom Mladá Boleslav. Nitrania otvorili skóre zápasu po spolupráci Hodúra s Barčíkom, ktorý prihral Glendovi a ten sa po teči vlastnej strely mohol tešiť zo streleného gólu. Hráčov Boleslavi tento moment akoby pokropil živou vodou a do polčasu otočili skóre zápasu na 3:1 vo svoj prospech. V Druhom polčase nitrania inkasovali ešte dva góly, takže aj z druhej českej konfrontácie odišli porazení.

Gól FC: 13. Glenda. **Zostava: **Tujvel – Áč, Labant, Štetina, Leško – Glenda, Šimončič, Hodúr, Barčík – Rák, Liluashvili. Striedali Tóth, Kotora, Greguš, Mikuš, Kolár, Boszorád. Najbližší zápas odohrá Nitra na ihrisku SFM Senec 1. júla.