Marek Pindeš Futbal

Futbal: FC Nitra - SFM Senec 7:0 (4:0)

Nitrianski futbalisti po tom ako v utorok tréner Galád zredukoval káder z pôvodných 22 hráčov na 19 (angažmán si môžu hľadať Ďadko so Štajerom) hostili v stredu na domácom trávniku hráčov druholigového SFM Senec.

Pôvodne sa malo hrať v Tomášove, ale na poslednú chvíľu sa kluby zhodli a prípravný duel mal výkop pod Zoborom o 17:00. Nitrania sa prezentovali ofenzívnym futbalom a už do polčasu svietil stav na ukazovateli skóre 4:0. Do prestávky sa presadili Simončič, Kolár, Rák a v 33. minúte tečovanou strelov Boszorád. Po zmene strán dali možnosť všetci hráči z aktuálneho kádra. Piaty gól Nitranov strelil mladý Mikuš, keď využil chybný výkop hosťujúceho brankára a pohotovo zakončil. Autorom najkrajšieho momentu stretnutia bol Gruzínec Liluašvili, ktorý prešiel ako nôž maslom všetkým čo mu stálo v ceste a upravil na 6:0 pre domácich. Nitriansky koncert ukončil v 72. minúte druhým zásahom v stretnutí Šimončič a stanovil tak skóre na konečných 7:0.

Góly: 6. a 72. Šimončič, 16. Kolár, 21. Rák, 33. Boszorád, 63. Mikuš, 75. Liluašvili.

**FC Nitra: **Chudý – Tóth, Labant, Štetina, Leško – Boszorád, Hodúr, Šimončič, Glenda – Rák, Kolár. Striedali: Kaspřák, Greguš, Sloboda, Mikuš, Lysoněk, Liluašvili, Áč, Bratský, Kotora.