Marek Pindeš Futbal

Futbal: FC Nitra prehrala, Slovan majstrom

Slovan Bratislava - FC Nitra 3:1 (2:1) Góly: 18. Slovák, 19. Halenár, 90. Kozák - 27. Glenda, Rozhodoval: Horváth, ŽK: Valachovič, 4217 divákov.

FC Nitra: Hroššo – Šťastný, Štajer, Tóth, Racko (81. Rák) – Glenda, Barčík, Hodúr, Šimončič, Kolár (55. Ďatko) – Šimonek (58. Mikuš)

Futbalisti FC Nitra nastúpili na trávniku Slovana Bratislava s odhodlaním oddialiť domácim oslavu majstrovského titulu. Proti bol, ale v 18. minúte domáci Samuel Slovák, ktorý po Obžerovom centri prekonal nitrianského brankára Hrošša. Ďalší gól nenechal na seba dlho čakať, keď opäť po Obžerovom centri, tentoraz z opačnej strany zakončil Juraj Halenár. V 27.minúte Nitra znížila stav skóre na 1:2 po Glendovej strele k pravej žrdi. Slovan mal viacej z hry aj v druhom polčase. Hornú žrď Hroššovej brány opečiatkoval domáci Petráš. Na konečných 3:1 pre domácich upravil nadstavenom čase Ján Kozák a Nitranom neostávalo nič iné, len pogratulovať súperovi k majstrovskému titulu.