Marek Pindeš Futbal

Futbal: FC Nitra - MFK Košice 4:1 (3:0)

Góly: 5. Racko, 25. (z 11 m), 40. Rák, 90. Šimko (vlastný gól) - 63. Serečin. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Hodúr, Šťastný - Serečin. 1090 divákov

FC Nitra: Hroššo – Šťastný, M. Tóth, Štajer, Racko – Barčík (84. Kolár), Hodúr, Šimončič (69. Greguš), Glenda – Mikuš (57. Šimonek), Rák MFK Košice: Pulen – Mik. Tóth, Kaminský, Teixeira (46. Adam), Šimko – Serečin, Kolbas, Hovančík, Janič (81. Ľ. Gajdoš), Jurčo (46. Šoltís) – Škutka

Nitra bola aktívna hneď od úvodu stretnutia a už v 5.minúte sa ujala vedenia zásluhou domáceho Filipa Racka. V 25.minúte stretnutia po faule Kolbasa na Mikuša v pokutovom území prekonal z bieleho bodu hosťujúceho brankára Paulena domáci kanonier Rák. Východniari mohli stiahnuť vedenie Nitry, keď sa do stopercentných šancí dostali Janič a Škutka, ale domáci brankár Hroššo sa vyznamenal. V 40. minúte po spolupráci Barčíka s Mikušom stanovil polčasové vedenie 3:0 opäť Róbert Rák. Do druhého polčasu vstúpili lepšie Košičania. Aktívnou streľbou sa prezentovali Janič a Škutka. Znížiť sa hosťom podarilo v 63. minúte po exportnej strele Serenčina. Nitriansky futbalisti rovnako aj hráči Košíc si vypracovali ešte niekoľko sľubných šancí. Na konečných 4:1 pre Nitru uzavrel v 90. minúte gólom do vlastnej siete Šimko.