Marek Pindeš Futbal

Futbal: FC Nitra doma nestačila na Petržalku

V 16. kole futbalovej Corgoň ligy privítali hráči FC Nitra na domácom trávniku MFK Petržalka.

FC Nitra – MFK Petržalka 1:3 (0:2) ** Góly: 57. Štetina – 17. P. Sedlák, 38. Pavol Ďurica, 80. A. Hodek, ŽK: 47. I. Hodúr, 62. Leško – 7. Pavol Ďurica, 54. Šedivý, 73. R. Konečný, rozhodovali: P. Hrčka – Benko, Petríček, 959 divákov ** Nitra: Hroššo – Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, Leško (80. Bratský) – Glenda (53. R. Sloboda), Kóňa – Rák, I. Hodúr (77. Šimonek), Kolár – Valenta Petržalka: D. Kiss – Pavol Ďurica, R. Konečný, Šedivý, Čikoš – Tomčák (84. Fieber), F. Kiss, Guédé, P. Sedlák (87. Fodrek) – A. Hodek, Majtán (90.+ Maroši)

Úvod stretnutia Nitry s Petržalkou patril domácim hráčom, no Valenta v 5. minúte najprv nemieril presne a o dve minúty neskôr jeho prudkú jedovku z poza pokutového územia brankár Kiss vytlačil. V 10. minúte neuspel pred petržalským gólmanom ani Ivan Hodúr. Skóre stretnutia však otvoril na opačnej strane v 17. minúte po Guédého vysunutí Sedlák. Ihneď po inkasovanom góle mal vyrovnanie na kopačke po Kóňovej prihrávke Ivan Hodúr, no bez úspechu. V 31. minúte vyskúšal Kissovu pozornosť z 25 metrov Róbert Glanda. Druhý gól vsietili hostia v 38. minúte, keď zahrával štandardnú situáciu Ďurica a lopta po dotyku domáceho hráča v múre skončila v Hroššovej sieti. Po prestávke naďalej pokračoval festival zahodených nitrianskych šancí . V 51. minúte nedokázal presne hlavou zakončiť Kóňa a o tri minúty neskôr Rák prestrelil hosťujúcu svätyňu. Galádoví zverenci sa gólu predsa len dočkali. V 57. minúte znížil na 1:2 po Slobodovom zahratí priameho kopu Štetina. Vyrovnávajúci gól mal na kopačke v 67. minúte Roman Sloboda, no jeho strela neprešla cez obranu hostí. Po nevyužitých šanciach Nitry padol gól na opačnej strane. V 80. minúte Andrej Hodek spečatil tretím gólom Petržalky víťazstvo pod Zoborom pomere 3:1.