Hokejisti z metropoly východu sa nestihli poriadne ešte ani rozkorčuľovať a už inkasovali. Po viac ako minúte hracej doby sa dostal puk po trase Blackwater - Slovák - Kutálek, až za Habala - 1:0.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra opäť nezaváhala, v derby kola porazila Košice
53

Domáci hráči boli pri chuti, v 8. minúte našiel Jakub Ručkay pred bránkou nepokrytého Macíka, no ani tri dorážky mu nestačili na strelenie gólu. Košičania sa do výraznejšej gólovej šance nedostali, tri minúty pred koncom úvodnej časti hry zarezonoval akurát Hovorkov teč po Sujovom nahodení. „Corgoni“ však následne chceli potvrdiť staré známe „nedáš-dostaneš“, no Macík zaváhal pred košickým gólmanom. Presným zásahom sa neskončila ani následná dorážka Henricha Ručkaya.

Druhá tretina začala podobne ako tá prvá. Po Versteegovom nahodení bol pred Habalom dôrazný Macík, ktorý poslal Nitru do dvojgólového vedenia. V 27. minúte mal tutovku na hokejke J. Milam, ale v dobrej pozícii minul. Lepšie si počínal hosťujúci kapitán Nagy, ktorý v 29. minúte presnou strelou znížil na rozdiel gólu – 2:1. Domáci mali výhodu štvorminútovej presilovej hry, ale v nej sa im vôbec nedarilo a nedokázali sa na dlhšiu dobu usadiť v pásme Košíc.

V 44. minúte dostal dobrú prihrávku medzi kruhy Slovák, ale Habalovu bránku netrafil. O minútu neskôr mal pred sebou poloodkrytú bránku Pacan, ale trestuhodne minul. Domáci mali nastavenú defenzívnu taktiku a spoliehali sa výhradne na rýchle brejky. V 54. minúte bol blízko k vyrovnaniu Pulli, ale výborne zasiahol brankár Lawson. Jeden z brejkov Nitranom vyšiel. V 58. minúte potiahol puk Slovák a naservíroval ho Kutálkovi, ktorý sa nemýlil – 3:1. Dve minúty pred koncom skúsili hostia hru bez brankára, ktorú hrali počas presilovej hry. Definitívu mohol dať Slovák, ale nastrelil iba žŕdku. V závere si náskok „Corgoni“ postrážili a zvíťazili 3:1.

HK Nitra – HC Košice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Kutálek (Slovák, Blackwater), 23. Macík (Versteeg), 58. Kutálek (Slovák, T. Mikúš) – 29. Nagy (Miklík) Rozhodovali: Kubuš, Novák – Kacej, Synek, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2884 divákov.

Zostavy:

Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, J. Milam, Rais, Ordzovenský, Versteeg, Rýgl, Pupák – Paulovič, Krištof, Mikúš – Kutálek, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Kovacs, Bradley, Csányi

Košice: Habal – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Koyš, Matejka – Miklík, Pacan, Nagy – Hovorka, Suja, Jenčík – Kafka, Klíma, Šoltés – Hričina, Boltun, Petráš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Myslím si, že zápas bol obojstranne veľmi vyrovnaný. V náš prospech hovorila väčšia pohoda na hokejkách. Od toho sa odvíjalo aj premieňanie šancí, ktoré sme mali. Zle sme dnes odohrali presilové hry, okrem tej, v ktorej dala tretia formácia gól. V poslednej tretine sme trochu začali panikáriť a až v závere sme puk dvakrát vyviezli z pásma. To ukázalo, že hostia boli už veľmi unavení a nemali toľko síl, aby tomu vzdorovali. Pre nás je to cenné víťazstvo a z pohľadu nasadenia, určite zaslúžené.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Po dvoch zápasoch sme odohrali taký zápas, aký sme si predstavovali. Hráči tam nechali všetko, žiaľ, ten rýchly gól v prvej tretine nás zaskočil. Myslím si, že sme sa s tým vyrovnali dobre. V tretej tretine sme Nitru aj prehrávali. Trápi nás premieňanie šancí. Nepodarilo sa nám vyrovnať, aj keď sme išli naplno a to nám vzalo mnoho síl, rovnako ako aj štvorminútová ‚oslabovka‘. Nemôžeme povedať, že sme spokojní, keďže sme prehrali, ale ten výkon bol diametrálne odlišný oproti posledným dvom zápasom. Z toho pohľadu sme teda spokojní. Prehra nás mrzí, ale máme tri zápasy na to, aby sme sa do playoff dali dokopy a doladili posledné veci a boli stopercentne nachystaní.“