Hostia sa ujali vedenia v 8. minúte zásluhou Pacalaja, ktorý sa presadil prudkou strelou - 0:1.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra doma porazila Liptovský Mikuláš po predĺžení
74

Slovák ešte o minútu neskôr nevyrovnal, no podarilo sa to Krištofovi v 11. minúte – 1:1. Puk mu pred odkrytú bránku naservíroval Paulovič. Vyrovnaný stav netrval dlho a do vedenia sa opäť dostali hostia, keď v 13. minúte skóroval v početnej výhode Paukovček – 1:2. Domáci sa dokázali vrátiť do zápasu aj po druhý raz. V 26. minúte sa Slovák už zapísal do streleckej listiny, keď zužitkoval presilovú hru – 2:2. Nadviazal na presilovkový gól Krištofa z prvej tretiny. Po zvyšok riadneho hracieho času už gól nepadol, na rozhodnutie sa čakalo až do predĺženia. V ňom zariadil víťazstvo Nitry 3:2 Mikúš.

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 11. Krištof (Paulovič), 26. Slovák (Rýgl, Blackwater), 62. Mikúš (Slovák, Ordzovenský) – 8. Pacalaj (Koyš), 13. Paukovček (Koyš, Rudolf Huna). Rozhodovali: Kubuš, Jonák – Synek, Krajčík, vylúčení: 1:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2895 divákov

HK Nitra: Lawson – Mezei, Rais, Ordzovenský, Rýgl, Pupák, Versteeg, Štefanka, Gubo – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Macík – Šiška, Šille, Kutálek – Fominich, Ondrušek, Csányi

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, Nádašdi, Luža, Pacalaj, Suchý, Nitriansky, Nemec – Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Piatka, Ru. Huna – Koyš, Paukovček, Rapáč – A. Laco, Števuliak

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Musíme uznať, že Liptáci prišli veľmi dobre pripravení. Vychádzali z kvalitnej obrany a mali veľmi nebezpečné protiútoky. Za stavu 2:2 to bolo o jednej chybe. Ak by sme dostali gól, asi by sme sa z toho už nespamätali. Nevedeli sme sa dostať do nášho tempa. Bol to náročný zápas, v ktorom sme chceli rozložiť sily na viac útokov, ale už v priebehu zápasu i v jeho finále sme museli stiahnuť hru na tri útoky.“

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: „U súpera, ktorý je momentálne v ‚laufe‘ a hrá veľmi dobrý hokej, sme hrali disciplinovane. Dodržiavali sme systémové veci a vybojovali sme u kvalitného súpera potrebný bod. Ďakujem chlapcom i brankárovi za predvedený výkon.“