Prvá tretina veľa vzruchu nepriniesla, ale zápas sa odohrával vo výbornej atmosfére, ktorú vytvorili oba fanúšikovské tábory.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra doma poľahky zdolala Nové Zámky
88

V 9. minúte zvonila žŕdka za Foltánom po teči Cetkovského. Na opačnej strane mal najväčšiu príležitosť v tretine Krištof, ktorý zrýchlil okolo M. Nováka, ale netrafil bránu.

Druhá tretina bola jasne v réžii Nitry. V 26. minúte otvoril presnou strelou skóre Krištof. Toho napodobnil v tej istej minúte Kovacs – 2:0. Tretí gól pridal Šille a štvrtý Milam. Kanonádu v druhej tretine ukončil až Csányi v 31. minúte. Nové Zámky boli zaskočené a Nitranom vychádzalo všetko, čoho sa dotkli.

V tretej tretine mali domáci konfortný náskok a smerom dopredu sa tak nehnali za každú cenu. V 50. minúte dokázal znížiť na 5:1 hosťujúci Fábry. V 58. minúte mohol pridať druhý gól hostí Lorraine, ale Foltán bol pozorný. V zápase sa už nič zaujímavé neudialo a Nitra si výhru postrážila.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 5:1 (0:0, 5:0, 0:1)

Góly: 26. Krištof (Macík, Rais), 26. Kovacs (Slovák, Blackwater), 29. Šille, 31. Milam (Rais, Ordzovenský), 31. Csányi (Versteeg, Mir. Pupák) – 50. Fábry (M. Jass). Rozhodovali: Lauff, Orolin – Gajan, Gavalier, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2817 divákov

Nitra: Foltán – Rais, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir. Pupák, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Paulovič, Krištof, Macík – Blackwater, Slovák, Kovacs – H. Ručkay, J. Ručkay, Csányi – Šiška, Šille, Rzavský

Nové Zámky: Baroš – Salija, Látal, Plašil, Hruška, M. Jass, Šimek, Vidovič – Cetkovský, Š. Novotný, R. Varga – Saulietis, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Lantoši – Tužinský, D. Rehák, Fábry

Dušan Milo, tréner Nitry: „Prvá tretina bola vo svižnom tempe a podržal nás Foltán. Mal tam veľmi veľa ‚ošemetných‘ situácií a dobrých zákrokov. Rozhodlo desať minút druhej tretiny. V tretej tretine sa zápas už iba dohrával."

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Ja si myslím, že sme odohrali slušnú prvú tretinu. Obe mužstvá mali v nej 2–3 dobré príležitosti na skórovanie. V druhej tretine sme nepochopiteľne vypadli z hry na desať minút a Nitra rozhodla zápas. Tretia tretina si myslím, že sa dohrávala v kľude."