Nadstavbová časť Doxxbet ligy sa dostala do svojej polovice. Nitrianski futbalisti hostili tím MFK Lokomotíva Zvolen.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Konečne uchmatli všetky body, futbalisti FC Nitra bleskovým gólom porazili Zvolen

Zápas zo spodnej polovice postupovej skupiny priniesol počas siedmeho kola meranie síl domácej Nitry a hostí zo Zvolena. Hosťujúci celok figuroval na siedmom mieste ligovej tabuľky, Nitra na deviatom. Pre Zvolen sa jednalo o zápas, v ktorom mohli jeho hráči zabojovať o vyššie pozície. Nitra naopak potrebovala dohnať stratu na vyššie postavené celky.

Niekoľko fanúšikov sa ešte len usádzalo na svoje miesta na tribúne a už sa menil stav zápasu. Bleskovým gólom sa o vedenie postaral domáci futbalista Márius Charizopulos, ktorý už v druhej minúte strieľal úvodný gól stretnutia siedmeho kola (1:0). Domáci futbalisti boli pri chuti a do konca polčasu si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Hostia sa do nitrianskeho pásma dostávali len s problémami. Do šatní odchádzali oba celky za stavu 1:0 v prospech domáceho tímu.

Nitrania Zvolen nepustili do vyloženej šance ani v druhom dejstve. Taktovku držali v rukách domáci futbalisti. Napätie rástlo a žlté karty uvidelo hneď niekoľko hráčov. Po niekoľkých zahodených šanciach prišiel druhý gól z kopačiek FC Nitra. Postaral sa oň Andrej Ivančík (2:0). Zvolen sa k záverečnému tlaku nedostal, Nitrania ohrozovali jeho bránu neprestajne.

FC Nitra – MFK Lokomotíva Zvolen 2:0 (1:0)

Góly: 2. Charizopulos, 67. Ivančík

Rozhodoval: Nemček

Žlté karty: Charizopulos – Čejtei, Menich, Fuják, Davlašelidze, Daško