FOTO: Hokejbalisti Nitry úspešní, po futbalovom výsledku porazili Ružinov

Hokejbalová extraliga mužov pokračovala počas víkendu zápasmi štvrtého kola. Pred domácim publikom sa predstavili aj Nitrianski Rytieri Nitra.

Najvyššia slovenská hokejbalová súťaž pokračovala aj počas uplynulého víkendu. Na programe boli zápasy štvrtého ligového kola: Petržalka hostila Pruské, do Kežmarku zavítali hráči z Martina, Třinec hostil Skalicu, do Považskej Bystrice pricestovali športovci z LG ABhokej Bratislava a napokon Nitra hostila Ružinov.

Zápas si za pekného slnečného počasia prišlo vychnutnať niekoľko desiatok divákov. Lákadlom bolo aj avizované pivo a kofola pre návštevníkov zdarma.

Hostia sa do domáceho celku pustili už od úvodných minút, no Nitrianski Rytieri zbrane nezložili. Bol to domáci celok, ktorému sa napokon podarilo otvoriť zápasové skóre. V deviatej minúte druhej tretiny sa strelecky presadil Baláška a poslal tak Nitru do vedenia. Až do samého záveru sa skóre nezmenilo a tak si domáci celok pripísal dôležité víťazstvo po najtesnejšom možnom výsledku.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – ŠHBK Ružinov 1:0 (0:0,1:0,0:0)

Najbližšie sa nitrianski hokejbalisti predstavia domácemu divákovi 6. októbra, kedy o 13.00 hodine privítajú HBK PROTEF Považská Bystrica (5. kolo) a o deň neskôr budú počas šiesteho kola hostiť o 11.00 hodine ŠK 98 Pruské.

Foto: Rastislav Búgel

Zdroj: Dnes24.sk