Rastislav Búgel Šport Hokej

Nitrianski hokejisti dominovali na vlastnom ľade. Šancu nedali Liptovskému Mikulášu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra doma stále neporazená, poradila si aj s Liptovským Mikulášom

V 11. kole pricestoval nováčik z Liptovského Mikuláša do Nitry bez člena elitného útoku Richarda Hunu a skúseného Juraja Faitha. Prvú veľkú príležitosť stretnutia mal v 2. minúte obranca domácich Ordzovenský, ktorého strelu Nagy vyrazil na ochrannú sieť. Nitrania dostali vo 4. minúte príležitosť presilovej hry a Mezei prestrelil strelou švihom mladého brankára Liptákov – 1:0. Veľkú príležitosť na zvýšenie skóre mal v 10. minúte Laliberté, ale v dobrej príležitosti minul. Hostia boli od začiatku nedisciplinovaní a nad vodou ich držal najmä brankár Nagy. V posledných sekundách tretiny sa pripomenuli aj Liptáci, ale šance Krišku, či Sukeľa skončili v moci Valenta.

V úvode 2. tretiny sa obraz hry príliš nemenil, a boli to práve domáci, ktorí mali viac príležitostí. Beneho bekhendový pokus prekĺzol medzi betóny Nagya, ale zastavil sa na bránkovej čiare. V 25. minúte mala príležitosť dvojica Kutálek – Krištof, prečíslenie však zostalo nevyužíté. V 29. minúte diváci videli prečíslenie 2:1 aj na druhej strane, ale Rudolf Huna ponúknutú prihrávku od Kaduru nezužitkoval. Séria prečíslení pokračovala aj v 31. minúte, keď domáci vyštartovali dopredu vo štvorici, Blackwaterova skvelá prihrávka našla Slováka a ten vystrelil fľašu z brány Nagya – 2:0. Tretí gól zápasu priniesla 34. minúta, v ktorej Nitrania zvýšili na 3:0, keď Ordzovenského strelu tečoval Ručkay. O dve minúty neskôr dostali domáci výhodu ďalšej presilovej hry, ktorú presnou strelu po pár sekundách využil Macík. Brankár hostí bol na rozdiel od domáceho v neustálej pernamencii.

Aj vstup do 3. tretiny patril domácim, keď niekoľko dobrých príležitostí zlikvidoval najlepší hráč zápasu na strane Liptákov Adam Nagy. Dobrú šancu hostí si vypracoval Kriška, ktorý po dlhej dobe ohrozil Valenta. V presilovej hre rozpútala domáca tretia päťka Nitry kolotoč pred bránou Nagya, ale 23-ročný brankár odolal. Početnú výhodu mali aj hostia, vyťažili z nej však iba jednu strelu Mezovského. Päťdesiataprvá minúta priniesla zaujimavú situáciu, keď Blackwater prichystal zadovkou stopercentnú šancu Paukovčekovi, pokus útočníka Nitry však zblokoval v poslednej chvíli brániaci hráč hostí. V 53. minúte si nakorčuľoval po pravej strane Rudolf Huna a svoju individuálnu akciu zakončil strelou pod brvno Valenta – 4:1. Záver stretnutia priniesol ešte presilovú hru domácich o dvoch hráčov, zostala však už nevyužitá. Nitrania tak zostávajú doma aj naďalej bez straty bodu.

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Zostavy:

HK Nitra: Valent – Versteeg, Milam, Mezei, Rais, Ordzovenský, König, Pupák – Laliberté, Slovák, Blackwater, Ručkay, Krištof, Kutálek, Macík, Štefanka, Bajtek, Chalupa, Paukovček, Bene, Piačka,

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Šiška, Mezovský, Bobček, Oravec, Kadlubiak, Moravčík, Brezniak – Kadura, Ro. Huna, Ru. Huna, Uram, Ma. Sukel, Kriška, Laco, Piatka, Lištiak, Kabáč, Stümpel, Števuliak

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Po dvoch prehrách sme chceli určite vyhrať. Začali sme aktívne, súpera sme dostali pod tlak. Mali sme veľmi veľa šancí, ale dali sme v úvode iba jeden gól. Mikuláš hrozil, ale mal len minimum šancí. V druhej tretine nám to napadalo. V tretej tretine bol zápase už rozhodnutý a len sa dohrávalo. Mrzí ma len to, že sme nedali viac gólov, šancí sme mali neúrekom.“

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „V Nitre sme chceli ustáť úvodný tlak domácich. To sa nám sčasti podarilo. Do polovice zápasu bolo len 1:0. Dostali sme sa dvakrát do prečíslenia, ktoré sme mali využiť, chýbal nám však dôraz a jednoduchosť. Naopak, súper dal z protiútoku gól, čo bol zlomový moment zápasu. Ťahali sme jednoznačne za kratší koniec, ale s Nitrou nemôžeme urobiť toľko faulov. Stálo nás to veľa síl. V záverečnej tretine sme nechceli dostať ešte viac gólov. Spokojný som s bojovnosťou až do konca, ale nie som spokojný s osobnou disciplínou niektorých hráčov.“