Nitrianski futbalisti nastúpili proti najväčšiemu adeptovi na postup do najvyššej súťaže. Body napokon ostali pod Zoborom.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Futbalistom sa podaril husársky kúsok, porazili lídra Doxxbet ligy!

V desiatom kole nadstavbovej časti Doxxbet ligy hostili nitrianski futbalisti lídra súťaže. FC VSS Košice aktuálne okupuje prvú postupovú priečku, Nitra sa nachádza na siedmej pozícii. Od úvodu zápasu videli diváci vyrovnaný futbal. Košice si potrebovali vypracovať náskok na čele tabuľky, Nitra zase bojuje o čo najlepšie umiestnenie v samom závere aktuálneho ligového ročníka.

Sieť súperovej brány sa rozvlnila v tridsiatej minúte, no gól neplatil. Do šatní tak oba celky odchádzali za nerozhodného stavu (0:0). V druhom dejstve sa Nitra viac tlačila pred Košickú bránu. Zo zvýšenej aktivity napokon vyťažili domáci hráči pokutový kop, ktorý v 77.minúte využil Balaj. Nitra sa tak ujala vedenia, ktoré už súper nedokázal zvrátiť. V desiatom nadstavbovom kole sa tak zrodilo prekvapivé víťazstvo domáceho celku.

FC Nitra – FC VSS Košice 1:0 (0:0)

Gól: 77. Balaj (z 11m)