Lucia Lauková Šport Futbal

V poradí 5. kolo Slovenského pohára neprinieslo futbalistom FC Nitra víťazstvo. Z úspechu sa nakoniec tešil ich súper, Michalovce.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Futbalisti Nitry podľahli fortunaligistovi, lúčia sa so Slovenským pohárom
8

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa prebojovali do štvrťfinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2016/2017 po utorkovom víťazstve 3:2 nad FC Nitra. Ich ďalším súperom bude ŠKM Liptovský Hrádok.

Program osemfinálového 5. kola domácej pohárovej súťaže skompletizuje duel dvoch fortunaligistov FK DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava (streda 30. novembra o 19.00 h).

MFK Zemplín Michalovce – FC Nitra 3:2 (1:2)

Napínavý zápas o postup do štvrťfinále Slovenského pohára sledovalo v Michalovciach 452 divákov. Skóre otvorili Michalovce až v 31. minúte zápasu gólom Kristjana Kushtu. O dve minúty neskôr prišla odpoveď od hosťujúcej Nitry v podaní gólu Filipa Balaja. Zásluhou Miloša Šimončiča sa Nitra v 45. minúte dostala do vedenia.

Po prestávke sa z domácich opäť presadil v 73. minúte Kristjan Kushta. V druhej polovici zápasu sa futbalisti FC Nitra už nedostali do gólovej koncovky. O víťazstve Michaloviec rozhodol gól, osem minút pred koncom zápasu, z kopačky Jakuba Griča.

Pozrite si fotky zo zápasu FC Nitra -MFK Zemplín Michalovce, v priloženej galérii!