Slovenská mužská basketbalová reprezentácia prehrala vo štvrtom zápase F-skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017 s favorizovanou Čiernou Horou 62:99.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Basketbalová reprezentácia v Nitre, nestačila na favorizovanú Čiernu Horu

Slováci mali zlý vstup do stretnutia, po dvoch chybách prehrávali v úvode 0:5. Zverencov Ivana Rudeža brzdilo vo vyrovnanejšom priebehu veľký počet stratených lôpt, v 7. minúte sa prvýkrát v zápase ich manko dostalo do dvojciferného rozdielu – 7:17. V koncovke prvej štvrtiny však domáci zabojovali, agresivitou sa vyrovnali súperovi a stiahli manko na 14:22. Druhá 10-minútovka priniesla veľké nasadenie na oboch stranách, slovenskí basketbalisti dokázali držať krok, keď hrali tímovo a bojovne. Favorizovaný súper však mal väčšiu efektivitu z hry, preto po dvoch štvrtinách viedol 47:31.

Po prestávke mali lepší nástup domáci, sériou šiestich bodov sa opäť dostali na dostrel. Čiernohorci zvýšili rýchlostný stupeň a v priebehu siedmich minút zlomili súpera sériou 30:6. Pred záverečnou štvrtinou bolo o osude zápasu rozhodnuté, Slováci prehrávali vysoko 45:82. Záverečné minúty sa už len kozmeticky upravovalo skóre, oba tímy potešili divákov viacerými peknými akciami. Slovensko napokon prehralo s Čiernou Horou jasne 62:99.

Ivan Rudež, tréner SR: „Kvalita oboch tímov sa nedá porovnávať. Stačili im len dve série po tri minúty, aby rozhodli zápas vo svoj prospech. Nestrieľali sme dobre, čo bolo výsledkom zlého načasovania prihrávok. Opäť sme sa trápili proti agresívnej obrane. V prvom polčase som však videl určité pozitívne veci, ale naša mäkká obrana rozhodla.“

Michal Baťka, pivot SR: „Podľa mňa stretnutie rozhodla druhá polovica tretej štvrtiny, kde nám výrazne utiekli. Celú štvrtinu vyhrala Čierna Hora o 20 bodov, celý ten náskok sa natiahol cez 30-bodovú hranicu. Potom sa to už iba na konci zápasu dohrávalo. Ukázali sme však srdce, keď sme na začiatku druhého polčasu stiahli na 10 bodov a vyzeralo to celkovo dobre.“

Slovensko – Čierna Hora 62:99 (31:47)

Slovensko: Körner a Baťka po 13, Jašš 5, Baldovský 4, Tot 2 (Miloševič 15, Bojanovský 10, Bachan, Bílik, Belavý, Krajčovič 0)

Čierna Hora: Vučevič 17, Needham 13, Mihailovič 12, Dašič 10, Djurišič 7 (Nikolič 12, Dubljevič a Radončič po 8, Pavličevič 6, Vranjes 4, Popovič 2, Maras 0)