Rastislav Búgel Správy

Fórum dizajnu na Agrokomplexe: Pozrite si staré i nové podoby dreva

Predstaviť širokej odbornej i laickej verejnosti staré i nové podoby dreva je zámerom 18. ročníka Fóra dizajnu na nitrianskom výstavisku Agrokomplex. Fórum dizajnu je súčasťou medzinárodného veľtrhu Nábytok a bývanie, ktorý potrvá do 15. marca a na ktorom sa prezentuje vyše 400 vystavovateľov.

Ilustračný obrázok k článku Fórum dizajnu na Agrokomplexe: Pozrite si staré i nové podoby dreva
Zdroj: TASR

„Cieľom výstavnej prezentácie je predstaviť nielen nábytok, interiérové prvky a doplnky, ktoré vznikli kombináciou rôznych už použitých drevených predmetov, ale aj nové funkčné nábytky a interiérové objekty z recyklovaného materiálu,“ povedala Margita Michlíková zo Slovenského centra dizajnu, ktoré je organizátorom podujatia. Recyklácia je podľa jej slov stále jedným zo silných prúdov v dizajne a špeciálne v oblasti interiérových prvkov.

„Drevo má na Slovensku silnú tradíciu, výstava však chce upriamiť pozornosť na to, že aj k tomuto materiálu sa treba správať s úctou a šetriť ho,“ skonštatovala Michlíková.

Okrem samotných dizajnérov predstavuje Fórum dizajnu aj študentské projekty z troch bratislavských škôl – Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity, Vysokej školy výtvarných umení a Školy umeleckého výtvarníctva i Technických univerzít zo Zvolena a Košíc. Slovenské centrum dizajnu každoročne oceňuje na výstave najzaujímavejší exponát, prípadne autora alebo školu. Držiteľ Ceny Fórum dizajnu tak získa možnosť usporiadať v nasledujúcom roku samostatnú výstavu v priestoroch bratislavskej galérie dizajnu Slovenského centra dizajnu Satelit.

Čítajte tiež:

Nové trendy v bytovom dizajne na jednom mieste: Agrokomplex otvoril 25. ročník medzinárodného veľtrhu

Fórum dizajnu
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM