Marek Pindeš Iné športy

Florbalistky po tretej prehre s Puským vypadli z play-off

1. kolo play off vo florbalovej extralige žien

ŠK 98 PRUSKÉ – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – 8 : 7 pp ( 3:3, 2:2, 2:2 ) Góly: Dugovičová 3, Trnková 2, Javorová 2

DFA Nitra:Lihosithová – G, Režná – G, Trnková – C, Janegová, Dugovičová, Filová, Javorová, Lukačovičová, Majdánová, Košťálová, Morvayová J., Fúsková, Bertová.

Do tretieho štvrťfinálového stretnutia nastúpili zverenkyne trénera Fuliera s taktikou pokrytia obávaných strelkýň súpera. Tejto úlohy sa zmocnili Janegová s Filovou a zvládli ju nad očakávanie, pretože ani jedna zo strelkýň Pruského sa gólovo nepresadila. V 17. minúte prvej tretiny Nitra viedla po dvoch góloch Dugovičovej 2:1, ale radosť trvala iba 16 sekúnd a súper vyrovnal na 2:2! Od tohto momentu Nitrianky vždy doťahovali jednogólový náskok súperiek. Na 3:3 vyrovnala kapitánka Trnková dvanásť sekúnd pred koncom 1. tretiny. V druhej tretine sa gólovo presadili Dugovičová a Javorová. Výborný výkon podala v bránke Lihosithová. Dravosť súperiek bola enormná a miestami boli k neudržaniu. Obrovskú snahu vynaložila Hrehušová z Pruského, ktorá sa predsa len dvakrát v 3.tretine presadila. V drese DFA vyrovnávali Trnková na 6:6 a Javorová minútu a pol pred koncom zápasu na 7:7.V predĺžení sa však potvrdilo staré ošúchané nedáš dostaneš, keď po neúspešnom rozohraní obrany loptičku zachytila Hrehušová a zoči-voči Lihosithovej rozhodla o postupe Pruského do semifinále! Ženský florbalový tím Slávia SPU DFA Nitra tak skončil svoju púť v sezóne 2009/2010 vo štvrťfinále.