Marek Pindeš Iné športy

Florbalistky do tretice víťazne

Florbalová extraliga žien 3. kolo.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FBC Dragons Ružinov 6:5 (1:2, 2:2, 3:1). ** Góly Nitra: Kolesárová 3, Dugovičová 2, Janegová. **DFA Nitra: Lihosithová – Csillagová, Filová, Wengová, Vrábeľová – Kolesárová, Broosová, Dugovičová, Lukačovičová, Janegová, Fusková, Rigová, Košťálová, Balková, Mitková, Čimová, Pillajová.

V treťom kole florbalovej extraligy žien privítala Nitra na domácej palubovke v športovej hale SPU Dragons Bratislava. Oba tímy mali po úvodných dvoch kolách na svojom konte plný bodový zisk za dve víťazstvá. Skóre stretnutia otvorila v 3. min domáca Dugovičová, no hostky po zásahoch Galkovej a Vrškovej išli po prvej prestávky s jednogólovým vedením 2:1. Nitrianky mali výborný vstup do druhej časti hry, keď sa po necelých troch minútach od jej začiatku opäť presadila Dugovičová a vyrovnala stav na 2:2. Presne v polovici stretnutia sa domáce hráčky zásluhou kapitánky Janegovej ujali vedenia po druhýkrát v zápase. O tri minúty neskôr však Bratislavčanky v početnej výhode dokázali vyrovnať na 3:3 a dvadsaťdva sekúnd pred koncom druhej tretiny sa po góle Knažkovej dokonca ujali vedenia 4:3. Zverenkyne trénerky Trnkovej sa však nevzdávali a do poslednej časti hry vstupovali s odhodlaním nepriaznivé skóre otočiť. Tento úmysel im však naštrbila kapitánka hosťujúceho tímu Vršková, ktorá svojím druhým gólom v zápase poslala svoj tím do dvojgólového vedenia 5:3. Záver stretnutia však patril domácim hráčkam a najmä hráčke s číslom „7“ Kolesárovej, ktorá v rozmedzí 54. – 58. minúty zaznamenala hetrik vďaka ktorému Nitra porazila Dragons Bratislava 6:5.