Marek Pindeš Iné športy

Florbal ženy: O vysokej prehre rozhodla druhá tretina

V 9. kole florbalovej Extraligy žien privítali hráčky ŠK Slávia SPU DFA Nitra na domácej palubovke súperky z tímu ŠK 98 Pruské.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – ŠK 98 PRUSKÉ 5 : 16 ( 1:8, 2:8, 2:0 ) Góly: Fúsková 2, Trnková, Csillagová, Dugovičová

Domáce hráčky bez Janegovej, Filovej, Javorovej a brankárky Režnej – znižovali prvým gólom Trnkovej na 1:4 a súperky bez veľkého úsilia prechádzali našou obranou s pravidelným gólovým zakončením. Za stavu 1:7 vystriedala v bránke Holecovú – Lihosithová, no obrana pokračovala naďalej v slabom výkone, čo sa prejavilo aj 3 vlastnými gólmi. Hostky na konci druhej tretiny viedli o 13 gólov a tretiu tretinu si už šetrili sily. V nej Nitrianky dvoma gólmi upravili výsledok na konečných 5:16!

Ostatné výsledky 9. kola: Dragons BA – Juventa Žilina 2 : 2 Tvrdošín – 1. FbC Prešov 9 : 4 1.FBC Trenčín – Nemšová 5 : 15 ** 10. kolo:** ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FBK Tvrdošín 5:8 (4:5, 0:2, 1:1) Góly: Trnková 2, Dugovičová 2, Janegová

ŠK Slávia SPU DFA Nitra :Holecová, Lihosithová, Trnková, Dugovičová, Csillagová, Morvayová M., Morvayová J., Fúsková, Lukačovičová, Balková, Bajanová, Košťálová, Majdánová, Gajdošová, Bertová. Tréner: P. Fulier