Marek Pindeš Iné športy

Florbal muži: Nitrania na turnaji v Bratislave

Počas víkendu odohrali florbalisti ŠK Slávia SPU DFA Nitra v Bratislave 2 zápasy a to proti FBC Dragons B a Legislatívna smršť .

1.zápas: FBC Dragons B – Slávia SPU DFA Nitra 6:8 ( 2–1,3–4,1–3 )

góly: Graf Ľudovít 4, Klosík 3, Fulier 1

Nitrania pokračujú v dobrých výkonoch čo potvrdili proti Béčku Dragonsu. Po druhej tretine remízovali 5:5, ale gólmi kapitána Fuliera, Klosíka a Grafa L. rozhodli o víťazstve a pripísaní 2-bodov na čele tabuľky!

2.zápas: Slávia SPU DFA Nitra – Legislatívna smršť 13:6 ( 4–2,3–2,6–2 )

góly: Fulier 3, Klosík 2, Graf Ľudovít 2, Žitný 2, Graf Michal, Dida, Šiška, Blickling,

Zápas s Legislatívnou smršťou mali Nitrania hneď pod kontrolou a v 6. minúte už viedli 4:0. Súper v 7.minúte strelil 2-góly a znížil na 4:2. Stredná tretina bola opatrná, ale naši florbalisti ju vyhrali 3:2. V tretej tretine poistili víťazstvo 6-gólmi na čo už súper nestihol reagovať a druhé víťazstvo v jednom dni bolo na svete!

Zostava: Wild, Ševela, Sklenka, Fulier, Klosík, Graf Ľudovít, Graf Michal, Dida, Šiška, Blickling, Žitný, Trajteľ, Slušňák, Buch Mário, Škrabal, Pavlovič, Harcek. Tréner: Buch Vladimír