Správy

Firmy lákajú Slovákov na rôzne BENEFITY: Najrozšírenejšie sú tie, ktoré podporujú zdravie

Okrem základného platu firmy ponúkajú viaceré benefity. Ktoré si môže užiť najviac Slovákov?

Ilustračný obrázok k článku Firmy lákajú Slovákov na rôzne BENEFITY: Najrozšírenejšie sú tie, ktoré podporujú zdravie
Zdroj: Unsplash.com

Zamestnanecké benefity, ktoré podporujú zdravie ľudí vo firme, sú na Slovensku najrozšírenejšie. Patria k nim najmä takzvané sick days. Vyplýva to z analýzy portálu Platy.sk.

„Sick days“ je voľno nad rámec zákona, ktoré môžu ľudia čerpať, keď sa necítia dobre. Podiel ľudí, ktorí majú od zamestnávateľa k dispozícii tieto dni stúpol od roku 2019 o takmer tri percentuálne body na 16 %.

Zasiahla pandémia

Zároveň takmer desatine pracovníkov a pracovníčok poskytuje firma počas práceneschopnosti (PN) extra finančnú kompenzáciu. V roku 2019 malo túto možnosť 6,3 % zamestnancov.

Príspevky na regeneračné a športové aktivity zasiahlo vo firmách šetrenie nákladov počas pandémie. V roku 2020 malo k dispozícii príspevok na regeneračné aktivity, napríklad masáže, 12,7 % ľudí. O rok neskôr sa tento podiel znížil na 11,3 %. Portál však uviedol, že v tomto prípade išlo o krátkodobú záležitosť a v roku 2022 sa podiel zamestnancov s týmto benefitom opäť zvýšil.

Prečítajte si tiež

Ďalšie benefity

V roku 2020 malo príspevky na kultúrne a športové aktivity k dispozícii 4,6 % ľudí, v nasledujúcom roku sa podiel znížil na 3,9 %. V roku 2022 dostali príspevky na športové aktivity 4 % zamestnancov.

Finančné príspevky na extra zdravotné poistenie či zdravotnú starostlivosť malo v roku 2022 k dispozícii päť až šesť percent pracovníkov.

Spoločnosť v tlačovej správe upozornila, že zamestnávatelia dbajú v posledných rokoch na zdravie svojich pracovníkov stále viac. Zároveň má stále väčší počet zamestnancov na pracovisku nejakú formu podpory v oblasti duševného zdravia. V tejto oblasti priniesli podľa Profesie zmeny najmä skúsenosti s pandémiou.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM