Marek Pindeš Futbal

FC Nitra zaváhala v Dubnici a prišla tak o líderskú pozíciu

MFK Dubnica - FC Nitra 3:0 (1:0) Góly: 34. M. Filo ml., 63. Nosek, 82. Kiška, ŽK: 58. Kaspřák, 68. Áč (obaja Nitra), rozhodujú: Horváth - Mókoš, Kubica, 2870 divákov

Dubnica: Ďurčo – I. Obert, Jánošík, Nosek, M. Ondráš – Držík – T. Zápotoka (73. L. Zápotoka), Grendel, Šulek – M. Filo ml. (79. Kiška), Porázik (67. E. Ľupták)

Nitra: Hroššo – Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, Áč – Kóňa – Valenta (52. Ľ. Kolár), I. Hodúr (72. Matúš Mikuš), Šimončič – R. Sloboda (52. Šimonek), Rák

Na siedmy zápas v sezóne cestovali futbalisti FC Nitra do Dubnice nad Váhom. V daždivom počasí malo stretnutie dobré tempo. Do vedenia sa dostala Dubnica v 34. minúte, keď Michal Filo ml. zúročil skvelú finálnu prihrávku Šuleka. O minútu neskôr mal šancu na vyrovnanie Róbert Rák, ale zblízka prestrelil. Dubničania boli aktívnejší. V 49. minúte sa dostal do dobrej pozície T. Zápotoka, ale vystrelil neskoro. Následne sa zapotil Hroššo, keď na dvakrát chytil Šulekovu strelu. V 63. minúte zvýšil na 2:0 pre Považanov Nosek. Na konečných 3:0 pre Dubnicu upravil Kiška, ktorý sa presadil zľava technickou strelou. V 87. minúte sa snažil ešte o zmenu úpravu hosťujúci Mikuš, ale márne.