FC Nitra vyklepal súpera: V ďalšom pohárovom kole vyzve MFK Zemplín Michalovce

Nitrianski futbalisti postúpili do ďalšieho kola Slovenského pohára. Svojmu súperovi strelili desať gólov, inkasovali len raz.

Ilustračný obrázok k článku FC Nitra vyklepal súpera: V ďalšom pohárovom kole vyzve MFK Zemplín Michalovce

Futbalisti spod Zobora vycestovali na trávnik ambiciózneho TJ Slovan Brvnište. Súper z malej obce bol prekvapením aktuálneho ročníka, keď postupne porazil papierovo favorizovaných protivníkov.

Skóre zápasu otváral Nitran Filip Žák už v desiatej minúte a posielal tak Nitru do vedenia. V tej chvíli ešte nikto netušil, že tento futbalista má pre súperovu bránu pripravené ešte tri presné zásahy. Nariadená penalta v neprospech Nitry znamenala v 17.minúte vyrovnanie domáceho celku. O dve minúty však opäť odpovedal Žák a od tej chvíle už Nitra jasne dominovala. Do polčasu sa presadil ešte Róbert Valenta a Andrej Fábry (1:4).

V druhom dejstve bola hra na strane Nitry. Do siete súpera putovalo ešte 6 presných zásahov a FC Nitra si tak za konečného stavu 1:10 z pohľadu domácich vybojoval miestenku medzi 16 najlepšími klubmi na Slovensku.

Spoznali sme aj dvojice, ktoré proti sebe nastúpia v osemfinále Slovenského pohára. Nitra opäť vycestuje, keď sa začiatkom druhej polovice októbra predstaví na trávniku MFK Zemplín Michalovce.

TJ Slovan Brvnište – FC Nitra 1:10 (1:4)

Góly: Lukáš Čelko (17.) – Filip Žák (10., 19., 64., 89.), Róbert Valenta (29., 65.), Andrej Fábry (36.), Miloš Šimončič (54.), Aurelien Ngeyitala Lola (79.)