Šport Futbal

FC Nitra v Žiline bez bodu: Pod Zoborom privítame v šlágri Sereď

Futbalová výprava z Nitry nebola v Žiline úspešná. Hra sa však vráti pod Zobor. V šlágri 18. kola privítame na domácom trávniku Sereď.

Ilustračný obrázok k článku FC Nitra v Žiline bez bodu: Pod Zoborom privítame v šlágri Sereď

V sobotu 12. novembra čakal futbalistov z Nitry zápas na trávniku v Žiline. Druholigový zápas s MŠK Žilina B sa skončil pre FC Nitra prehrou 4:1. Zápas sledovalo 200 divákov.

Skóre otvoril v 14. minúte hráč domáceho tímu, Nermin Haskić gólom z hry. Nasledovali ho v 34. minúte Lukáš Jánošík a o dve minúty neskôr aj Chigozie Emmanuel Mbah. Po 45. minútach bol stav 3:0 pre Žilinu. Nitra sa nedostala do gólovej koncovky ani raz.

To sa však zmenilo po prestávke. Futbalisti FC Nitra vybehli na súperov trávnik s odhodlaním. V 49. minúte strelil gól do súperovej brány hráč Nitry Andrej Ivančík. Jeho spoluhráčom sa už však podobný zákrok nepodarilo zopakovať. Do šance, ktorú zakončil gólom sa naopak dostal opäť futbalista Žiliny. V 77. minúte zmaril šance Nitry Nermin Haskić v poradí štvrtým gólom.

MŠK Žilina B – FC Nitra 4:1 (3:0)

Gól: 14., 77. Haskič, 34. Jánošík, 36. Mbah – 49. Ivančík. Rozhodoval: Straka.

Hra sa presunie v sobotu 19. novembra pod Zobor. Futbalisti Nitry privítajú na domácom trávniku o 15.00 hodine Se­reď.