Rastislav Búgel Šport Futbal

FC Nitra v boji o najvyššie priečky: Doma hladká výhra nad Šamorínom

Nitrianski futbalisti hostili počas 13.kola Doxxbet ligy súpera zo Šamorína. Nitre sa podarilo zvíťaziť a tak sa stále drží v boji o popredné priečky skupiny Západ.

Ilustračný obrázok k článku FC Nitra v boji o najvyššie priečky: Doma hladká výhra nad Šamorínom

Futbalisti FC Nitra hostili na svojom trávniku náročného súpera zo Šamorína. Nitra, zdá sa, že nachádza stratenú formu. Presvedčil sa o tom aj súper počas 13. ligového kola.

Nitra sa pred domácim publikom dostala do vedenia už v ôsmej minúte, kedy sa presadil dobre hrajúci Andrej Fábry (1:0). Do polčasovej prestávky už gól nepadol.

Skóre nasvedčovalo o vyrovnanom priebehu, no to by nemohol prísť záver zápasu. V 75. minúte na radosť fanúšikov spod Zobora zvyšoval na 2:0 Andrej Ivančík. Neprešlo ani 5 minút a bolo „vymaľované“. O presný zásah sa postaral Filip Balaj a Nitra sa tak po hladkom víťazstve vyhupla na vrchné priečky tabuľky.

FC Nitra – FC ŠTK 1914 Šamorín 3:0 (1:0)