Futbal

FC Nitra s ďalšou prehrou: Futbalisti podľahli aj ViOnu

Futbalisti ViOnu Zlaté Moravce-Vráble zvíťazili v piatkovom zápase 13. kola Fortuna ligy nad Nitrou tesne 1:0.

Ilustračný obrázok k článku FC Nitra s ďalšou prehrou: Futbalisti podľahli aj ViOnu

Tradičné regionálne derby prinieslo od úvodu obojstranne opatrnú partiu. S pribúdajúcim časom sa však domáci čoraz viac tlačili pred pokutové územie hosti. V 17. minúte Čögley našiel na hranici malého vápna Rodrigueza, ktorého strela len tesne minula pravú žrď Šípošovej brány.

V 22. minúte prišla pekná kombinácia ViOnu po osi Čögley -Asanovič – Duga, s koncovkou ktorého si však Šípoš poradil. Skóre sa mohlo meniť v 33. minúte na opačnej strane. Faško šikovne vysunul Ristovského a ten sám pred Pindrochom mieril iba do neho, aby sa k odrazenej lopte dostal Šefčík, ktorého skvelým pádom pod nohy Pindroch vychytal. V 37. minúte si na Orávikov rohový kop vyskočil Asanovič, ale jeho hlavičke chýbali decimetre.

Do 2. polčasu vstúpili domáci raketovo. Striedajúci Švec vycvičil na hranici pokutového územia dvoch obrancov Nitry, spätnou prihrávkou našiel Kovaľa a jeho strela aj s prispením jemného teču Farkaša skončila v sieti. Po hodine hry napriahol z dobrých 20 m Duga, ale jeho utešenú strelu pozorný Šípoš vytesnil na roh. V 64. minúte Kovaľov center našiel na päťke Asanoviča, jeho hlavičke však chýbali centimetre. V 77. minúte nitrianske manévre pred pokutovým územím ViOnu zakončil nevydarenou strelou Chobot. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, ale v koncovke boli bezzubí.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC Nitra 1:0 (0:0)

Gól: 46. Kovaľ. Rozhodovali: Královič – Hrmo, Perát, ŽK: Grozdanovski – Šefčík, Ristovski, 1680 divákov.

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch – Čögley, Tóth, Asanovič, Brašeň – Kovaľ (79. Oliveira), Grozdanovski, Duga, Orávik (46. Švec) – Ďubek – Rodrigues (72. Jarovič)

Nitra: Šípoš – Kuník, Farkaš, Podhorín, Magda – Dubeň (59. Guláš), Bílovský – Šefčík (59. Gatarič), Faško (77. Fábry), Chobot – Ristovski

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.