FC Nitra postúpil v Slovenskom pohári: Do ďalšieho kola ho poslal Kolmokov!

Nitrianski futbalisti sa predstavili v druhom kole Slovnaft Cup-u. Vycestovali v ňom na trávnik súpera.

Ilustračný obrázok k článku FC Nitra postúpil v Slovenskom pohári: Do ďalšieho kola ho poslal Kolmokov!

Futbalisti FC Nitra okrem druhej najvyššej futbalovej súťaže bojujú aj v Slovenskom Pohári (Slovnaft Cup-e). Počas jeho druhého kola cestovali zverenci trénera Hippa na trávnik súpera.

Čakal ich tam treťoligový tím MFK Vrbové. Nitrania boli už od začiatku aktívnejším mužstvom. Zvýšená aktivita vyvrcholila v 15.minúte do podoby gólu z kopačiek dobre hrajúceho Kolmokova. Nitra sa tak dostala do vedenia, ktoré si až do konca polčasu udržala (0:1).

Iba 5 minút po zmene strán sa sieť domáceho tímu rozvlnila znova, keď vlastným gólom prekonal brankára Vrbového Róbert Mišura (0:2). Posledný gól zápasu prišiel opäť z kopačiek aktívneho Kolmokova. Vrbové inkasovalo tretí gól a bolo rozhodnuté. Nitra tak za stavu 0:3 na trávniku súpera postúpila do tretieho kola Slovenského pohára vo futbale.

MFK Vrbové – FC Nitra 0:3 (0:1)

V treťom kole pohárovej súťaže sa Nitra stretne 10.septembra s Topoľčanmi.