Fanúšikovia si opäť prišli na svoje: Nitra hostila českého prvoligistu, FOTO

Kroky nitrianskych hokejových fanúšikov smerovali do priestorov zimného štadióna. Corgoni mali na programe ďalší prípravný zápas.

Ilustračný obrázok k článku Fanúšikovia si opäť prišli na svoje: Nitra hostila českého prvoligistu, FOTO
30

V utorok (6. septembra) hostila Nitra na svojom ľade zástupcu prvej českej ligy. Privítala tím HC Dukla Jihlava.

Štyri góly Nitry

Domáci hokejisti sa dostali do vedenia zásluhou Vargu, ktorý sa presadil v 12. minúte. Na 2:0 zvyšoval uprostred zápasu Myklukha. Hostia o tri minúty neskôr odpovedali zásluhou Dundáčeka (2:1). Pokoj na nitrianske hokejky priniesol presný zásah Molnára (3:1). Jihlava ešte v závere odvolala brankára a tento krok sa jej vyplatil.

Dve minúty pred koncom znižoval na rozdiel jediného gólu Cachnín. V posledných sekundách však Nitra rozhodla zásahom do prázdnej brány.

„Najbližší domáci zápas nás čaká už ligový, keď 16. septembra hostíme v krajskom derby Nové Zámky. Ešte predtým však veríme, že si nájdete cestu aj na turnaj v rakúskom Grazi,“ informuje HK Nitra.

HK Nitra – HC Dukla Jihlava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 12. Varga (Molnár), 29. Myklukha (Holešinský), 51. Molnár, 60. Mezei – 32. Dundáček (Handl), 58. Cachnín (Pořízek, Dundáček)

HK Nitra: Honzík (Beržinec) – Mezei, Donaghey, Švarný, Gajdoš, Pupák, Pánik, Socha, Pekarčík – Krivošík, Myklukha, Holešinský – Tvrdoň, Buncis, Molnár – Lacka, Bajtek, Varga – Knies, Šramaty, Solenský Tréner: Antonín Stavjaňa

HC Dukla Jihlava: Beran (Maláč) – Kowalczyk, Dvořák, Dundáček, Matějíček, Bilčík, Kočí – Veselský, Skořepa, Mácha – Harkabus, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, Brož – Křehlík, Handl, Pořízek Tréner: Viktor Ujčík