Extrémne dôležité víťazstvo: Nitra porazila Zvolen, FOTO

Záver pracovného týždňa patril najvyššej hokejovej súťaži. Nitra po víťazstve v Kontinentálnom pohári potvrdila stúpajúcu formu.

Ilustračný obrázok k článku Extrémne dôležité víťazstvo: Nitra porazila Zvolen, FOTO
11
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Hokejisti Zvolena v 31. kole Tipos Extraligy prehrali s Nitrou 2:4 a nedostali sa cez bratislavský Slovan na prvé miesto v tabuľke.

Tím spod Zobora bez skúsených zadákov Švarného a Mezeia vyhral šiesty súťažný duel za sebou, tretí v extralige. Predtým totiž zvíťazil trikrát v Kontinentálnom pohári.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 28. Viedenský (Hanna, Zuzin), 59. Jedlička – 13. Knies (Solenský, Green), 38. Krivošík (Tvrdoň, Gill), 48. A. Sýkora (Gajdoš, Gill), 57. A. Sýkora (Lacka, Gill). Rozhodovali: M. Novák, Baluška – Gegáň, Junek, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny: od 54. Zvolen bez Viedenského, 2078 divákov.

Zvolen: Trenčan – Messner, Hraško, Hain, Hanna, Kubka, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Šiška, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Marcinek, Csányi

Nitra: Kašík – Green, Gajdoš, Vitáloš, Pupák, Bodák, Stacha – Krivošík, Čederle, J. Baláž – Lacka, Gill, A. Sýkora – Pekarčík, Hrnka, Tvrdoň – Bajtek, Solenský, Knies