Marek Pindeš Iné športy

Ekonóm uspel v Púchove, v play-off proti VKP BA

Volejbalová extraliga mužov- 6.kolo skupiny o 1.- 4.miesto.

Skupina o 1.- 4.miesto:

VŠK Púchov – SPU Ekonóm Nitra 2:3 (-25, 23, –23, 14, –9) 126 minút, rozhodovali: Sňahničan a Mokrý, 150 divákov. SPU: Šompľak, Vavro, Czápa, Krajčík, Mikušovič, Gál, libero: Hruboška (Kostoláni, Hukel, Pavelka, Ťapušík). Tréner: P. Kalný.

V Púchove sa hral od úvodu vyrovnaný volejbal. Domáci nastúpili do stretnutia s nádejou, že v prípade hladkého víťazstva by bol v prvom kole play-off ich súper STU Bratislava v prípade prehry sa stretnú s Prešovom. Koncovku prvého setu zvládli lepšie Nitrania, keď vyhrali túto časť hry pomerom 27:25. Zverencom trénera Kalného patril aj úvod druhej časti hry, no domáci sa svojim bojovným výkonom na súpera dotiahli a napokon získali set vo svoj prospech (25:23). Zápas bol ako na hojdačke, nitrianski vysokoškoláci v tretom dejstve zlepšili obranu na sieti, čo bol základ úspechu pre zisk tejto časti hry. Domáci sa však nevzdávali a v štvrtom sete prevýšili Nitranov v každej hernej činnosti. Považania vyhrali štvrtý set hladko 25:14 a zápas dospel až do tajbrejku. V jeho úvode viedla Nitra 2:5 (resp. 3:8) a vďaka piatim bodom získaných dobrou obrannou hrou na sieti dotiahla stretnutie do víťazného konca. Zverenci trénera kalného sa stretnú v prvom kole play-off s STU Bratislava. Prvé stretnutie je na pláne v stredu 3.3.2010 o 18:00!

Ostatný výsledok :

Chemes Humenné – VKP Bratislava 3:0 (21, 13, 20) ** 10. kolo skupiny o 5.-10. miesto** TJ Slávia Svidník – MVK VAV Lokomotíva Zvolen 3:0 (19, 13, 20) STU Bratislava – ATC Trenčín COP 3:1 (16, 13, –15, 23) VK Nové Mesto nad Váhom – PU Prešov 3:0 (21, 15, 18) ** Štvrťfinálové dvojice:** **Nitra – STU Bratislava ** VKP Bratislava – Nové Mesto nad Váhom Humenné – Svidník VŠK Púchov – Prešov