Druhá prehra v rade: Nitra po Poprade nestačila ani na Miškovec

Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase 13. kola Tipos extraligy nad Nitrou tesne 3:2 a dosiahli druhý triumf v sérii. "Corgoni" si po siedmich víťazstvách od štartu sezóny pripísali druhú prehru za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Druhá prehra v rade: Nitra po Poprade nestačila ani na Miškovec

Prvú veľkú šancu si vypracovali hostia v 10. minúte počas presilovky, keď sa po závare pred bránkou Rajnu dostal k strele Slovák, no ani on a ani jeho spoluhráči nedokázali dotlačiť puk do siete. Domáci si vypracovali veľký tlak počas minútovej presilovky o dvoch hráčov, ale Cowley podržal svojich spoluhráčov. Nerozhodný stav sa zlomil v predposlednej minúte, Nitra hrala v početnej výhode, Bodák prihral na pravý kruh Daudovi a ten strelou z prvej otvoril skóre – 0:1.

Hokejisti Miškovca vyrovnali v úvode druhého dejstva, keď im hostia darovali druhú presilovku o dvoch hráčov, ktorú zužitkoval tvrdou strelou obranca Wehrs. V 30. minúte nevyužili prečíslenie Hrnka so Slovákom a skóre sa nezmenilo ani po samostatnom nájazde Egleho. Do druhej prestávky išli nakoniec s náskokom domáci hráči. V 38. minúte vyhrali buly, Osterberg vytiahol puk spod korčúľ rozhodcu a strelou spoza obrancu prekvapil brankára Cowleyho – 2:1.

Blízko k vyrovnaniu bol v 46. minúte Tvrdoň, ktorý išiel sám na brankára. Rovnakú situáciu si zopakoval o dve minúty neskôr a tentokrát už na Rajnu vyzrel a upravil na 2:2. V ďalších minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú a množili sa osobné súboje. Ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu, hralo sa zo zabezpečených obrán a chýbali väčšie šance. Hráči Miškovca dostali možnosť rozhodnúť duel počas presilovky päť minút pred koncom a nepremárnili ju. Galanisz vyslal prízemnú strelu od modrej, do ktorej vložil hokejku Magosi a Cowley už nestihol zareagovať. Hostia mohli vyrovnať, no Slovák napálil pri záverečnej hre 6 na 4 len do žŕdky.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HK Nitra 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 25. Wehrs (Rauhauser, J. Vas), 38. Osterberg (J. Vas), 57. Magosi (Galanisz, Szirányi) – 19. Dauda (Bodák, Kollár), 49. Tvrdoň (Slovák, Pupák). Rozhodovali: Adamec, Novák – Valo, Beniač, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Flick (DVTK) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

DVTK Miškovec: Rajna – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Láda, Rauhauser – Egle, J. Vas, Flick – Magosi, Galanisz, Csányi – Jordan, Osterberg, Rokaly – Révész, Miskolczi, Ritó – Lövei

HK Nitra: Cowley – Cardwell, Pupák, Bodák, Švarný, Nemec, Vitáloš, Knižka – Hrnka, Slovák, Tvrdoň – Žitný, Šťastný, Kollár – Stümpel, Dauda, Holešinský – Minárik, Šiška, Škvarek – Pätoprstý