Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 27. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Vďaka tomu navýšili náskok na svojho súpera na tri body a priebežne sú na 3. mieste tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Dráma až do poslednej sekundy: Nitra si pripísala tesné víťazstvo v Michalovciach
10
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Úvod zápasu priniesol dve presilovky Nitry a jednu Michaloviec, ale obrany oboch tímov situáciu zvládli. V 11. minúte hosťom vyšlo prečíslenie, keď domáci brankár síce vyrazil strelu Bodáka, no nepokrytý Baláž dorazil puk do bránky – 0:1.

Hostia sa v prvej tretine prezentovali aktívnym korčuľovaním, ktorým robili domácim problémy. Útočník Nitry Šramaty vzal za bránkou domácich puk Stripaovi, posunul ho Drábekovi, ktorý v 23. minúte upravil na 0:2. Nitrania boli na koni, no Michalovce sa ešte v druhej časti vrátili do zápasu. Stripaiova strela v 32. minúte skončila na žŕdke nitrianskej bránky, no v presilovke v 38. minúte znížili na 1:2. Presadil sa Buc, keď dorazil Stripaivu strelu.

V 45. minúte si Nitrania vytvorili tlak v presilovke a dve sekundy po návrate vylúčeného kapitána domácich Suju sa presadil Holešinský, keď prestrelil Williamsa – 1:3.

Od polovice tretej časti domáci vystupňovali tlak, v závere sa dostali aj k hre bez brankára, počas ktorej Žitný zblízka dorazil puk za O´Connora. Domácim však ostalo iba 38 sekúnd na vyrovnaniu, no k tomu ich už Nitrania nepustili.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 38. Buc (Stripai, Pavlin) – 11. Baláž (Bodák, Varga), 23. Drábek (Šramaty, Rais), 47. Holešinský (Švarný, Baláž). Rozhodovali: Novák, Žák – Šoltés, Kacej, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Williams – Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Bača, Gajdoš – Žitný, Cameranesi, Keränen – Regenda, Suja, Mráz – Hajnik, Galamboš, Kukuča – Mašlonka, Buc, Chalupa – Lačný

Nitra: O´Connor – Bodák, Mezei, Raskob, Švarný, Pupák, Vitaloš, Rais – Varga, Baláž, Buček – Holešinský, Hrnka, Tvrdoň – Volko, Bajtek, Molnár – Múčka, Šramaty, Drábek