Rastislav Búgel Hokej

Dráma až do konca: Nitra zdolala kazašského majstra až po nájazdoch

Nitrianski hokejisti nastúpili na svoj prvý prípravný zápas. Nad kazašským Pavlodarom vyhrali až po nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Dráma až do konca: Nitra zdolala kazašského majstra až po nájazdoch

HK Nitra začal sériu prípravných zápasov v piatok 9. augusta. Sily novovzniknutého tímu preveril kazašský majster Irtyš Pavlodar. Na nitriansky hokejový štadión sa dostavila skvelá divácka kulisa. Približne 1700 divákov meralo cestu na prvý prípravný zápas svojho tímu.

Horší začiatok

Nitra mala v zápase slabí úvod. Ako prví sa v 13. minúte presadili hostia. Do šatní išli obe mužstvá za stavu 0:1 z pohľadu nitrianskych hokejistov. V 26. minúte stretnutia sa po góle Fabuša tešili opäť hosťujúci hokejisti. Radosť Pavlodaru však netrvala dlho. O minútu neskôr sa za Nitru presadil Kováčik. O niekoľko minút bolo vyrovnané po góle Mila. V 37. minúte sa HK Nitra dostal do vedenia. Presnou strelou sa presadil Bajtek (3:2).

Dráma až do konca

V tretej tretine mali viac šťastia na hokejkách hráči Irtyš Pavlodar. V 42. minúte prekonal nitrianskeho Gólmana dobre hrajúci Fabuš a bolo vyrovnané. O dve minúty neskôr sa rovnaký hráč blysol hattrickom. Nitra v posledných sekundách vyskúšala hru bez brankára. Po vyhodenom puku z pásma hostí sa puk takmer dokotúľal až do nitrianskej bránky. Nitrania búšili do brány Pavlodaru a napokon to tam padlo. 15 sekúnd do konca König zabezpečil Nitre vyrovnávajúci zá­sah.

V trestnom strieľaní videli fanúšikovia hokeja rovnakú drámu ako počas zápasu. O víťazstve Nitry napokon rozhodol premeneným nájazdom Hrazdíra.

HK Nitra – Irtyš Pavlodar 5:4 po sn (0:1, 3:1, 1:2 – 1:0)

HK Nitra - Pavlodar 5:4