Rastislav Búgel Hokej

Dráma ako hrom: Hokejisti viedli o tri góly, Martin za minútu a pol vyrovnal

V dohrávke odloženého zápasu medzi MHC Martin a HK Nitra sa z víťazstva radovali hráči spod Zobora. Viedli už o tri góly, no Martin za minútu a pol vyrovnal.

Ilustračný obrázok k článku Dráma ako hrom: Hokejisti viedli o tri góly, Martin za minútu a pol vyrovnal
7
Galéria
Zdroj: TASR

V dohrávke 16. kola hostil Martin po 12 dňoch opäť majstra. Kým ešte v starom roku domáci prekvapujúco zvíťazili, tentokrát pred poloprázdnym štadiónom, ťahali v prvom dejstve za kratší koniec, keď úvodná tretina patrila hokejistom Nitry. V 6. minúte zahrali dobre presilovku, ale Dzubina ešte zachránil po pokuse Milama spomedzi kruhov. V 9. minúte už obranca Meland poslal umiestnenou strelou hostí do vedenia. Domáci potom premrhali výhodu o jedného hráča, na druhej strane dobre pálil Ručkay, Dzubina bol však pozorný. Súper bol rýchlejší, dobre kombinoval a domáci sa k prvej nebezpečnejšej strele dostali až v 20. minúte, keď Korostin preveril Hala.

Aj druhé dejstvo začal lepšie favorit. V 24. minúte Macík ešte nevyužil prečíslenie 2:1, ale vzápätí bol ten istý hráč úspešný. Neubehli ani dve minúty a tretí gól hostí pridal Slovák. Pavlas potom vymenil v martinskej bránke Dzubinu. Domáci sa v ďalších minútach len bránili. Kto nevidel ďalšie minúty neuverí. Domáci vstali doslova z mŕtvych. V 31. minúte sa presadil Surovka, o 75 sekúnd znížil Heizer a o 17 sekúnd už bolo vyrovnané, keď zblízka prekonal Hala Korostin.

Aj prvé minúty tretieho dejstva patrili hosťom. V 41. minúte zazvonila po strele Krištofa žrďka martinskej bránky. Potom Pavlas chytil pokus Ručkaya, ale v 45. minúte Ntrania dobre zakombinovali a Ručkay opäť strhol vedenie pre majstra. V 53. minúte mohol vyrovnať Pokrivčák, ale Halo pohotovým zákrokom zachránil a bol úspešný aj o dve minúty neskôr po strele Heizera. Martin sa nevzdával, zatlačil hostí do defenzívy a v 56. minúte sa mohol tešiť po dorážke Korostina, ale videorozhodca gól nepotvrdil pre hru vysokou hokejkou. Na jednogólovom vedení hostí sa už nič nezmenilo a tak Nitra pokračuje vo víťaznom ťažení a Martin ešte v tomto roku nezískal ani bod.

MHC Martin – HK Nitra 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)

Góly: 31. Surovka (Pokrivčák), 32. Heizer (Koyš), 33. Korostin (Varga) – 9. Meland (Macík, Štefanka), 24. Macík (Mezei, Štefanka), 25. Slovák (Cope), 45. Ručkay (Blackwater, Krištof)

Dráma ako hrom: Hokejisti viedli o tri góly, Martin za minútu a pol vyrovnal
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM