Svetový pohár v hokejbale domácemu tímu nevyšiel podľa predstáv. V zápase o piate miesto napokon porazili Poropojat.

Ilustračný obrázok k článku Dôstojná rozlúčka so Svetovým pohárom: Rytieri po víťazstve obsadili piate miesto

Nitrianski Rytieri na celom Svetovom pohári v hokejbale prehrali v jedinom zápase. Štvrťfinálové zakopnutie znamenalo koniec nádejám na zisk titulu.

V zápase o piate miesto sa Rytieri stretli s tímom Poropojat. Už od začiatku mali domáci hokejbalisti zápas plne v svojich rukách a súpera prakticky do ničoho nepúšťali. Po prvej 15-minútovke Nitra vyhrávala 3:0.

V druhom polčase bola prevaha Nitry ešte výraznejšia. Postupne vyhnali z brány prvého brankára, aby neskôr pridali niekoľko gólov aj jeho náhradníkovi. Nitra sa tak za stavu 8:0 rozlúčila so Svetovým pohárom so vztýčenou hlavou. Domáci celok napokon obsadil konečné piate miesto.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – Peräpohjolan Poropojat 8:0 (3:0)

Svetový pohár: Nitra - Poropojat (o 5.miesto)