Správy

Domov len počas karantény? Záujem o psov z útulku počas pandémie stúpol

Niektorí ľudia si voľno počas pandémie chceli krátiť spoločnosťou domáceho miláčika. Mnohí zamierili do útulku. V tom nitrianskom nepochodili.

Ilustračný obrázok k článku Domov len počas karantény? Záujem o psov z útulku počas pandémie stúpol
Zdroj: pixabay.com

Pandémia má veľký vplyv aj na život zvierat. Mnohí chceli riešiť samotu alebo voľné chvíle počas prvej vlny pandémie zaobstaraním psa.

Záujem bol veľký

František Kubíček z Útulku Nitra to považuje za nerozvážne. „Počas prvej vlny bol veľký nápor. Telefóny zvonili viac ako predtým. Adopcia však nebola možná,“ prezradil František Kubíček z Útulku Nitra. Dôvodom boli najmä prísne protiepidemio­logické opatrenia a fakt, že útulok musel byť dočasne zatvorený.

Podľa jeho slov nie je dobré vziať si psa z útulku len preto, že máme momentálne čas a potom psa vrátiť späť alebo horšie, opustiť ho na ulici.

Objavili sa vraj aj prípady, kedy ľudia chceli mať psa len preto, aby si mohli uplatniť výnimku zo zákazu vychádzania a mohli s ním ísť na prechádzku.

Menej psov v uliciach

Jednu výhodu predsa tento rok priniesol. Pracovníci útulku nemusia z ulíc odchytávať toľko psov ako inokedy.

„Tento rok je pokojnejší. V uliciach nie je toľko psov,“ uviedol Kubíček. Je za tým fakt, že ľudia si aj vďaka tomu, že ostali doma, lepšie ustriehnu svojich štvornohých parťákov.

Ako im pomôcť?

V nitrianskom útulku má aktuálne dočasný domov 110 psov. Kto nemá možnosť adopcie, môže pomôcť aj inak. „Dlhodobo nám chýba konzervované krmivo. Ale veľmi pomôžu aj deky, staré plachty či dezinfekčné prostriedky,“ dodal Kubíček.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie