Domáca misia splnená: Rytieri zvládli aj druhé štvrťfinálové stretnutie

Nitriansky hokejbalový klub Nitrianski Rytieri zvládli aj druhý zo série štvrťfinálových zápasov na domácom ihrisku. Nitru tak delí od postupu už len jediné víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Domáca misia splnená: Rytieri zvládli aj druhé štvrťfinálové stretnutie

Druhé štvrťfinálové zápolenie medzi Nitrou a Ružinovom začalo vo vyrovnanom tempe. Otvárací gól zápasu padol z hokejok nitrianskeho družstva už v piatej minúte. Káčer pálil z veľkej vzdialenosti a dokázal skórovať. Nitrianski hokejbalisti sa však z vedenia dlho netešili. Už o minútu neskôr bolo skóre opäť vyrovnané, keď sa presadil hráč Ružinova Mikes.

Aj v druhej tretine videli diváci vyrovnané stretnutie. Skóre sa menilo až v 25. minúte. Nitru dostal do vedenia nečakaným zakončením Hrivnák. V ďalšom priebehu zápasu sa už skóre nemenilo a tak Nitrianski Rytieri vedú po dvoch zápasoch série hranej na tri víťazné stretnutia presvedčivo 2:0.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – ŠHBK Ružinov 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)