Futbal

Dôležité body v boji o záchranu: Nitra doma porazila Senicu, FOTO

Futbalisti FC Nitra zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 2. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige nad FK Senica 2:0. Na predposlednej priečke sa Seredi priblížili na rozdiel jedného bodu, pred Pohroním majú šesťbodový náskok.

Ilustračný obrázok k článku Dôležité body v boji o záchranu: Nitra doma porazila Senicu, FOTO
60

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Prvý strelecký pokus patril domácim, proti Chobotovej strele z rohu šestnástky úspešne zasiahol brankár Vorel. V 10. minúte sa za obranou hostí objavil Vrábel, ale tiesnený nevystrelil dostatočne kvalitne a jeho strelu brankár Senice bez väčších problémov pokryl. Hostia ohrozili domácu bránku v 17. minúte, ale ďalekonosná strela Enejiho našla domáceho brankára pripraveného. O 5 minút neskôr pohrozili znovu Nitrania. Po Šefčíkovej prihrávke spálil príležitosť Faško.

Po polhodine hry vysunul Faško aktívneho Šefčíka, ten však z uhla vypálil iba do bočnej siete. V 41. minúte sa ešte Chobot zbavil Enejiho, prihral Ristovskému, ktorého umiestnenú strelu brankár Vorel bravúrne vyrazil. Na prestávku mužstvá odchádzali za bezgólového stavu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V druhom polčase síce Nitrania pokračovali vo svojej aktivite, ale narážali na dobre organizovanú obranu súpera. V 59. minúte sa pod Zoborom udiala prvá zmena skóre. Po prečíslení obrany Senice sa dostal k zakončeniu Šefčík, jeho technická strela trafila brvno a následne sa lopta odrazila od žrde naspäť do hry. Čiarový rozhodca však videl situáciu ináč a Nitrania aj napriek protestom Seničanov viedli 1:0. Domácich sporný gól povzbudil a vypracovali si aj ďalšie šance. V 72. minúte po Faškovej štandardnej situácii mal gól na hlave Ristovski, ale brankár Vorel zákrokom na bránkovej čiare svoj tím podržal.

Onedlho nebezpečne vypálil z ľavej strany striedajúci Muleme, skóre sa však nezmenilo. Erupcia radosti v domácom tábore vybuchla opäť v 83. minúte, keď po Šefčíkovom centri z ľavej strany presne k žrdi hlavičkoval Ristovski na 2:0. V závere sa ešte Seničania snažili kontaktným gólom vrátiť späť do zápasu, ale domáci si už svoj náskok postrážili a do tabuľky si pripísali mimoriadne dôležité tri body.

2. kolo skupiny o udržanie sa

FC Nitra – FK Senica 2:0 (0:0)

Góly: 59. Šefčík, 83. Ristovski. Rozhodovali: Marhefka – Somoláni, Perát, ŽK: Vrábel, Niemchanimov, Hambálek, Magda – Eneji, Vorel, 285 divákov

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Niemčanimov, Magda – De Jesus, Vrábel (66. Muleme) – Šefčík (83. Hambálek), Faško (75. Javorčič), Chobot – Ristovski

Senica: Vorel – Deket (65. Kučera), Didiba, Lukáčik – Eneji, Addo, Totka, Buchel (75. Sulley) – Meliš, Duda, Černák (65. Mihál)

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

FC Nitra - FK Senica 2:0 v 2. kole skupiny o udržanie sa