Marek Pindeš Basketbal

Dobrý výkon v Pezinku, škvrnou zranenie Žiaka

Basketbal extraliga muži 3. kolo.

Basketbal Pezinok – BK SPU Nitra 95:91 (22:22, 17:16, 23:24, 33:29) Najviac bodov: Miloševič 26, Sapp 24, Mičuda 12 – Moore 28, Kráľ 20, Tomek 16 TH: 28/18 – 16/13, fauly: 18 – 20, trojky: 11 – 4, rozhodovali: Janáč, Ženiš a Lamoš, 300 divákov

Majster vhupol do reprízy finále z posledných dvoch rokov pomerne dobre, keď po pár minútach hry viedol 9:4. Vtedy však začal svojim spoluhráčom servírovať vynikajúce prihrávky nitriansky „playmaker“ Ron Moore a hostia po šnúre 8:0 razom viedli. V prvej časti hry sa následne hral vyrovnaný basketbal, Nitru strelecky ťahal najmä Braňo Tomek (10 bodov v prvej štvrtine), zatiaľ čo o body Pezinka sa starala predovšetkým dvojica Miloševič – Sapp. Nitrania začali druhú desaťminútovku vo veľkom štýle, keď v rozmedzí 70 sekúnd zaznamenali tri rýchle koše vďaka ktorým išli do 6 bodového vedenia (22:28). Zverenci trénera Ľubomíra Urbana si udržiavali takmer počas celej druhej štvrtiny mierny náskok, o ktorý však tesne pred veľkou prestávkou prišli. Skóre prvého polčasu uzatváral dvoma šestkami nitriansky rýchlik Moore. Po koši Miloševiča v 23.minúte zápasu viedli domáci rozdielom 7 bodov (49:42), vtedy však opäť Nitre zabrala na výbornú dvojica Moore – Kráľ. Títo dvaja hráči v nasledujúcich 5 minútach prestrieľali celý pezinský tím rozdielom 12 bodov (16:4) a pre zmenu mohli „doťahovať“ zase domáci. Tým sa to aj rýchlo podarilo a do poslednej periódy sa išlo za nerozhodného stavu (62:62). V úvode poslednej štvrtiny nastal hrôzostrašný moment pre tím Nitry a predovšetkým Milana Žiaka. Šikovný rozohrávač, ktorý sa minulý rok vrátil k basketbalu po takmer dvojročnej pauze, si po úspešnom nájazde vyvrátil členok, ktorý mu ostal v neprirodzenej polohe. Milana musela po zápase odviesť sanitka. Nitranov tento strašidelný moment akoby vyviedol z miery, čo domáci využili na vybudovanie si mierneho náskoku (73:66). Vicemajster sa v útoku mohol naďalej spoľahnúť na strelecky disponovaného Kráľa, či vynikajúco hrajúceho Moorea, no v obrane to už také slávne nebolo a zdalo sa, že hostia zápas ani len nezdramatizujú. Trojka Hašana 28 sekúnd pred koncom však vykresala pre nitrianskych hráčov iskierku nádeje. Rozdiel medzi oboma celkami bol totiž v tých chvíľach už len 2 bodový, no pomerne prísne zapískaná nešportová chyba Terlandovi a následné dva premenené trestné hody Miloševiča rozhodli o tom, že dva body ostávajú v Pezinku.

Zdroj: bknitra.com