Do Nitry mieri investícia za 25 miliónov eur: Vytvoriť má desiatky pracovných miest

Nový závod, ktorý chce investor v Nitre postaviť, opäť súvisí s automobilovým priemyslom. S výstavbou by chcel začať už budúci rok.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Do Nitry mieri investícia za 25 miliónov eur: Vytvoriť má desiatky pracovných miest
Zdroj: TASR

Spoločnosť G-TES, s.r.o so sídlom v Nitre, ktorá sa zaoberá výrobou lisovaných výrobkov pre karosérie vozidiel v automobilovom priemysle, chce v Nitre postaviť nový závod. Investor už predložil dokumentáciu pre zisťovacie konanie. Výstavbou by v Nitre vznikla výrobná hala, kde sa majú podľa účelu vyrábať a skladovať výlisky a zvarené dielce.

Umiestnenie závodu

Závod by mal vyrásť v priemyselnom parku Nitra – sever, pri ceste R1, asi 1 km južne od južného okraja miestnej časti Dražovce a približne 1 km od východného okraja obce Lužianky – časť Mlynárce. „Areál bude dopravne dostupný z dvoch miest, a to privádzača rýchlostnej cesty R1 a od kruhového objazdu cesty I/64,“ uvádza sa v zámere.

Náklady a výstavba

Orientačné náklady plánovanej investície sú zhruba 25 miliónov eur. S výstavbou by investor chcel začať v marci 2018 a ukončenie výstavby a zároveň aj spustenie prevádzky predpokladá v auguste 2018. Celkovú dobu výstavby predpokladá investor na 17 mesiacov od vydania stavebného povolenia a výberu generálneho dodávateľa stavby.

Rozloha závodu

Hlavná výrobná hala zaberie podľa zámeru plochu 15 250 m2 spolu s dvoma prístreškami o navrhovanej ploche približne 1000 m2 a 430 m2. „Celková rozloha navrhovanej činnosti prestavuje približne 100 000 m2,“ píše sa v dokumentácii. Z toho budovy majú zabrať plochu cca 17-tisíc m2, objekty ciest a parkovísk spolu asi 20-tisíc m2, chodníky približne 1600 m2, štrkové plochy 1500 m2 a takmer 60-tisíc m2 má podľa dokumentácie zaberať zeleň, sadové a terénne úpravy.

Počet zamestnancov

Vo výrobe by sa malo pracovať na dve zmeny. V administratíve by do roku 2020 uplatnenie malo nájsť 22 osôb a vo výrobe 44 ľudí. Podľa požiadaviek investora bude v závode pracovať viac mužov ako žien. S dvojzmennou prevádzkou by sa malo začať v roku 2020.

O spoločnosti

Podľa údajov, ktoré sú verejnosti prístupné na webe Finstat.sk je spoločnosť G-TES novou firmou s dátumom vzniku 20. september 2017. Jediným spoločníkom so 100% podielom je G-TEK Europe Manufacturing Limited so sídlom vo Veľkej Británii.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame